رضاصاد
یک پله حرفه‌ای تر

صادکست ۸ | آیا برای یادگیری عکاسی باید به دانشگاه برویم ؟

6 311
صادکست ۸ | آیا برای یادگیری عکاسی باید به دانشگاه برویم ؟
5 امتیاز از 9 رای

آیا برای عکاس شدن باید به دانشگاه برویم ؟ فقط رشته‌ی عکاسی در دانشگاه می‌تونه از ما یک عکاس بسازه ؟ چه چیزهایی توی دانشکده‌ی عکاسی به ما یاد میدن ؟ در کلاس ها و ورکشاپ های بیرون چی یاد میدن ؟ تمام این سوالات بارها و بارها از من پرسیده شده و من قصد دارم توی این قسمت از صادکست ، به اونها جواب بدم . اینکه خواندن عکاسی در دانشگاه ، بله یا خیر ؟ جواب در صادکست 8

در صادکست 8 چه چیزی خواهید شنید ؟

من رضا صادقی هستم . اسم هنری من رضاصاد هست . مدتی هست یک سری پادکست مخصوص عکاسی منتشر میکنم به نام صادکست (پادکست های رضاصاد) . توی هر قسمت از صادکست در مورد یکی از موضوعات مربوط به عکاسی صحبت می‌کنم . و خیلی خوشحالم که با استقبال بسیار عالی شما روبرو شده .

در اپیزود این هفته‌ی صادکست در مورد این حرف میزنم که آیا برای اینکه عکاسی رو یاد بگیریم و یک عکسی حرفه‌ای بشیم باید حتما بریم دانشگاه و رشته‌ی عکاسی رو بخونیم ؟ یا اینکه میشه با روش های دیگه و از طرق دیگری هم عکاسی رو یاد گرفت . سوالی که توی این ایپزود مطرح می‌کنم اینه که میدونید وقتی وارد رشته‌ی عکاسی بشید چه چیزهایی رو به شما یاد میدن ؟ میدونید حتی برای وارد شدن به دانشکده‌ی عکاسی باید چه چیزهایی رو بلد باشید ؟

داستانی که برای خودم پیش اومد

چند ماه قبل ، درست در زمانی که سازمان سنجش در حال ثبت نام برای کنکور کارشناسی ارشد بود ؛ یکی از دوستان من بهم پیشنهاد داد که توی کنکور ارشد شرکت کنم . گفت : “رضا ؛ درس تو که داره تموم میشه . عکاس هم که هستی . برو یه مدرک عکاسی هم بگیر خب” . کاری که من کردم این بود : کنکور سال قبل رشته‌ی عکاسی رو دانلود کردم و به سوالاتش یک نگاهی انداختم . می‌دونید نتیجه چی شد ؟ من کلا از کنکور دادن پشیمون شدم . اما چرا ؟

توی این قسمت از صادکست سوالات کنکور امسال رو باهم بررسی می‌کنیم و به شما خواهم گفت سوالاتی که مطرح شده تا چه اندازه در زندگی حرفه‌ای شما کاربردی هست و آیا با جواب دادن به تمام سوالات کنکور شما یک عکاس حرفه‌ای هستید یا نه .

نظرسنجی که در اینستاگرام من انجام شد

این مقاله رو از دست ندید

چند روز قبل از انتشار این قسمت صادکست ، توی اینستاگرام خودم یک نظرسنجی انجام دادم و دقیقا همین سوال رو پرسیدم . دوستان خیلی زیادی لطف کردن و نظر خودشون رو به من گفتن . در این قسمت همچنین بعضی از نظرات این دوستان رو هم خواهم خوند

راه‌های گوش کردن به صادکست 8 

هر قسمت از صادکست در چند جای مختلف آپلود خواهد شد ؛ و شما بنا به سلیقه‌ی خودتون می‌تونید به اون گوش کنید .

صادکست 8 آموزش عکاسی پادکست
آیا برای عکاس شدن باید به دانشگاه برویم ؟

صادکست 8 در شنوتو

شنوتو یک سرویس میزبانی پادکست ایرانی هست ؛ و من چون دوست دارم از کسب و کارهای ایرانی حمایت کنم تمام قسمت های صادکست رو این سرویس آپلود میکنم . شما میتونید به راحتی از همین پایین به صادکست 8 گوش کنید .

صادکست 8 در ساندکلاد

ساندکلاد محبوب ترین سرویس میزبانی پادکست در دنیا هست و تمام قسمت های صادکست در اون آپلود میشه .

صادکست 8 در تلگرام

شما میتونید از طریق این لینک به صادکست 8 دسترسی داشته باشید . تمام قسمت های صادکست در تلگرام آپلود خواهد شد .

صادکست 8 در آپارات

خیلی چیزها رو واقعا نمیشه توی سایت گفت