بهترین لنز برای دوربین ۸۰d چیست ؟ جوابی که بهش دادم

0 101

از من پرسید : بهترین لنز برای دوربین 80d چیه ؟ بهش گفتم “اجازه بده بکم برات موضوع رو باز تر کنم و به سوالت کلی تر جواب بدم”. همین سوال و جواب  باعث شد این مطلب رو بنویسم . شاید برای شما هم جالب باشه.

وقتی کسی از من در مورد خرید دوربین مناسب سوال می‌پرسه ، همیشه اول کار بهش یک نکته میگم و بعد ، چند تا سوال ازش می‌پرسم . و در نهایت جواب سوالش رو میدم.

مثلا همین دوستی که از من پرسید بهترین لنز برای دوربین 80d چیه ؟ اول این رو بهش گفتم که : به نظر من اول باید لنز رو انتخاب کنی و بعد با توجه به لنزی که داری ، دوربین مناسب براش رو بخری.

یعنی به جای اینکه بپرسی بهترین لنز برای دوربین 80d چی هست ، این رو بگی که من مثلا لنز 50 میلیمتر با f1.4 دارم ؛ حالا میخوام دوربین مناسب براش پیدا کنم. و بعد بپرسی که آیا کنون 80d برای لنز من مناسب هست یا نه ؟

دلیل انتخاب کردن لنز در اول کار چیست ؟

این نکته رو همیشه تاکید کردم که لنز ، از خود دوربین به مراتب مهم تر هست . شما با یک لنز خوب و دوربین معمولی می‌تونی بهترین شاهکار های عکاسی رو خلق کنی . در صورتی که برعکسش (لنز بد و دوربین عالی) لزوما اتفاق نمی‌افته.

البته این رو هم می‌دونم که همیشه در دنیای عکاسی استثنا وجود داره. و ممکنه کسی پیدا بشه که حرف من رو نقض کنه. پیشاپیش قبولش دارم.

احتمال میدیم این مطالب هم براتون مفید باشه:

برای همین ، همیشه تاکید دارم که اول باید لنز رو انتخاب کنید . به همین دلیل از کسانی که از من در مورد خرید لنز و دوربین سوال می‍کنند ، چند تا سوال می‌پرسم :

  • چه سبکی عکاسی می‌کنی ؟
  • فیلمبرداری هم انجام میدی ؟
  • با چه برندی راحت تر هستی (تا حدودی سلیقه ای هست)
  • اگه بی احترامی نباشه ، از بودجه ای که مایل هست اختصاص بده هم سوال می‌کنم.
  • این این هم می‌پرسم که برنامت برای ادامه‌ی عکاسی چیه

و بعد از گرفتن جواب این سوال ها ، می‌تونم اولا لنز مناسب و سپس دوربین مناسب رو پیشنهاد بدم.

در پادکست عکاسی صادکست 7 در مورد خرید لنز مناسب برای عکاسی شما به طور مفصل صحبت کردم.

بالاخره بهترین لنز برای دوربین 80d چی شد ؟

اون دوستی که این سوال رو از من پرسیده بود هنوز دوربین نخریده بود. بنابراین بعد از اینکه بهش لنز مناسب کارش رو توضیح دادم کلا نظرش در مورد خرید 80 دی عوض شد و یک دوربین فول فریم خرید.

اما شاید شما دوست داشته باشید برای 80d خودتون لنز مناسب بخرید. بنابراین لطفا در کامنت ، به سوالاتی که بالاتر مطرح کردم جواب بدید تا راهنماییتون کنم.

در اینستاگرام ، مطالبی وجود داره که در سایت نیست

ارسال دیدگاه ارزشمند شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.