وقتی حاضر نیستیم هزینه آرزوهامون رو پرداخت کنیم

0 281

چند روز پیش داشتم با کسی در مورد یک پروژه عکاسی مذاکره میکردم . پروژه اینطوری بود که این شخص برای یک کارخانه ، چند تا عکس گرفته بود و به این نیاز داشت که روی عکس ها ، ادیت حرفه ای انجام بشه .

وقتی با هم صحبت کردیم متوجه شدم چیزی که از من برای ادیت انتظار داره ، یک ریتاچ بسیار سنگین هست که فکر میکنم 1 ساعت و نیم برای هر عکس از من وقت میگیره ، اما هزینه ای که حاضره براش بپردازه ، یک عدد بسیار مسخره و مضحکه که من حتی دوست ندارم اون رو ذکر کنم .

خب همونطور که حدس میزنید من این پروژه رو قبول نکردم . اما داشتم به این فکر میکردم که چقدر بامزه هست که ماها دوست داریم به خیلی چیزا و خیلی جاها برسیم ، اما حاضر نیستیم هزینه اون رو پرداخت کنیم . البته میدونید که منظورم صرفا هزینه‌ی مادی نیست.

احتمال میدیم این مطالب هم براتون مفید باشه:
  • ما دوست داریم بازیگر بشیم اما حاضر نیستیم به کلاس بازیگری بریم
  • دوست داریم عکاس بشیم اما وقتی صحبت از آموزش دیدن میرسه ، جا میزنیم.
  • دوست داریم خواننده بشیم اما تنها کاری که میکنیم اینه که به خواننده های خوب حسودی میکنیم.
  • دوست داریم بنز سوار بشیم اما فقط حاضریم به اندازه یک دوچرخه براش هزینه کنیم !

و این مورد آخری چقدر مسخره بود ! اما جالب اینه که کاملا حقیقت داره و کارهایی که ما داریم میکنیم مصداق همین مثال آخر هست . دکتری رو میشناختم که حاضر نشد برای معرفی خودش چند میلیون هزینه کنه و یک تیزر حرفه ای داشته باشه . الان قیمت ها چند برابر شده و اون دکتر هنوز هم کاری نکرده ؛ و شک ندارم کاری هم نمیکنه . چون حاضر نیست هزینه‌ی خواسته های خودش رو پرداخت کنه.

و البته شاید خود من هم اینطوری باشم. . بله اینطوری هستم . خیلی جاها چیزهای بزرگی رو میخوام اما حاضر نیستم براش کارهای بزرگ بکنم . امیدوارم خودم رو بتونم اصلاح کنم.

ارسال دیدگاه ارزشمند شما

توجه : نوشتن نام و ایمیل کاملا اختیاری هست. می‌تونید فقط نظر خودتون رو بنویسید.

لیست علاقه مندی ها 0