برنامه‌ی روزانه‌ی من در قرنطینه

2 280

الان چندمین هفته‌ای هست که ما توی قرنطینه‌ی کرونا هستیم و برام جالبه که خیلی‌ها دارن به مرز جنون میرسن ! چون هیچ کاری برای انجام دادن ندارن و دوست دارن که همه چیز سریع‌تر عادی بشه که برن و به کاراشون برسن.

خب من یکم با این موضوع نمی‌تونم کنار بیام و برام یکمی غیر منطقی هست. اینکه کسی توی قرنطینه حوصله‌اش سر بره برای من واقعا عجیبه. حالا میگم چرا

به نظر من روزهای قرنطینه‌ی کرونایی یک جور موهبت از طرف خداست برای ما که به کارهایی برسیم که مدت‌ها دنبال یک وقت مناسب بودیم براشون.

البته اینو میدونم که خیلی‌ها درگیر این بیماری شدن و متاسفانه بعضی‌ها هم از دست رفتن. منظورم از موهبت الهی رو دیگه خودتون میدونید دیگه. اگه منو میشناسید دیگه الکی توضیح ندم منظورم رو.

کارهایی که من توی قرنطینه میکنم

خب الان میخوام براتون بگم که خود من توی این روزها دارم چیکار میکنم و وقتم رو چطوری میگذرونم. شاید براتون ایده‌ای بشه که بتونید توی روزمرگی خودتون استفاده کنید.

#1 همه‌ی مقاله‌های سایت از اول

اولین کاری که دارم میکنم اینه که دارم دونه دونه و از اول تمام صدو خورده‌ای مقاله‌ی آموزشی سایتم رو دوباره باز میکنم؛ سئو میکنم و اشکالاتشون رو رفع میکنم.

خب اگه با سئو آشنایی داشته بشید می‌دونید که بعد از قرنطینه کلی خوشبحال من میشه. چون ورودی های سایتم به شدت میره بالا.

#2 به شدت دارم آموزش می‌بینم

نگم براتون که چه پدری دارم از یوتیوب و لیندا در میارم. اینقدر این روزا پای آموزش دیدن هستم که بعضی شبا مجبور میشم از سردرد قرص بخورم و بخوابم 🙂

من برای خونه یک خط ADSL دارم که حجمش خیلی زیاده و نگران خریدن بسته و حجم و این چیزا هم نیستم. البته از نظر قیمتی هم برام ارزون تر در میاد نسبت به TD-LTE و خط موبایل. ولی خب سرعتش کمتره دیگه . این به اون در

#3 آموزش‌هایی که همیشه دوست داشتم بدم

خیلی وقت بود که با مشورت محمد امین ، دوست داشتم یه آموزش چند قسمتی عکاسی با موبایل بذارم. خب الان دارم دقیقا همین کارو میکنم.

احتمال میدیم این مطالب هم براتون مفید باشه:

یه روز رفتم فیلماشو ضبط کردم ؛ البته فیلم‌هایی که توی فضای باز هست رو از چند ماه قبل گرفته بودم (نقض قرنطینه نکردم 😄) و الان هر یکی دو روز ، یه دونه از فیلما رو پخش میکنم.

البته بعضی‌ها فکر میکنن که من این فیلما رو فقط توی اینستا میذارم و ممکنه با خودشون فکر کنن که این همه تلاش فقط برای تا ویو و لایک ؟ در جواب باید بگم که نه عزیزم ! اینطور نیست !

هر قسمت از فیلم‌های خودم رو توی حداقل 15 تا سایت اشتراک ویدیو آپلود میکنم. خیلی از فیلم‌هایی که آپلود میکنم هم اتوماتیک میره روی سایت‌های اشتراک ویدیوی دیگه.

این یعنی چی ؟ بذار برات مثال بزنم:

همین فیلم‌های عکاسی با موبایل ، دقیقا 17 تاست. هر کدوم از فیلم‌ها رو توی حدود 15 تا سایت آپلود میکنم با کیورد “عکاسی با موبایل”

این یعنی چی ؟ یعنی در بدترین و کمترین حالت تا ماه آینده حدود 250 تا فیلم با کیورد عکاسی با موبایل توی اینترنت از من پخش میشه!

حالا میخوام ببینم اصلا امکان داره کسی در مورد عکاسی با موبایل سرچ کنه و منو نبینه ؟ پس موضوع اینستاگرام و لایک و ویو که فقط شوخیه ! نیت کردم برای فتح گوگل !

#4 طراحی دوره‌های جدید

هیچی نمیگم ! فقط بدونید بعد از قرنطینه دوره‌های خیلی باحالی قراره بذارم. دنبال یه وقت خالی بودم که کرونا بهم داد.

#5 استراحت !

و از همه مهم‌تر اینه که دارم استراحت میکنم و به عنوان یک فرد درونگرا از اوقاتم توی خونه نهایت لذت رو میبرم ☺

پس بهونه بی بهونه

خب دیدید که توی همین اوضاع هم میشه کلی کار انجام داد. حالا من دیگه خیلی از کارای ریزه کاری رو نگفتم بهتون. مثلا اینکه برای استوری‌هام تم مشخص طراحی کردم و خیلی خوشگل توی اینستاگرام استوری میذارم.

یا مثلا اینکه چند تا عادت جدید توی اینستاگرام درست کردم و مثلا هر روز یکی از سوالاتی که بهش توی دایرکت جواب دادم رو خیلی شیک و گرافیکی استوری میکنم و خیلی چیزای دیگه.

میخوام بگم که کار برای انجام دادن – و لذت بردن – توی این شرایط زیاده. فقط باید بخوایم.

ارسال دیدگاه ارزشمند شما

توجه : نوشتن نام و ایمیل کاملا اختیاری هست. می‌تونید فقط نظر خودتون رو بنویسید.

2 نظر
  1. سید محمد می‌گوید

    اگه درونگرا هستید، پس دوره‌های حضوری رو چطور برگزار می‌کنید؟ فکر نکنم تماما درونگرا باشید! اینطور نیست؟

    1. محمدرضا صادقی می‌گوید

      بله درونگرا هستم؛ اما درونگرایی با خجولی متفاوت هست.

لیست علاقه مندی ها 0