شهر من تهران ، سکوت محض شب ؛ کلیپ کوتاه از شهر تهران در شب

0 1,421

میدونید خوبی هوای پاک مخوصا توی شهری مثل تهران که همیشه هواش آلودست چیه ؟ اینکه ما فیلمبردارها هوس می‌کنیم دوربینمون رو در بیاریم و عکاسی و فیلمبرداری کنیم . چند روز پیش هوای تهران خیلی خوب بود و منو مجاب کرد که یه فیلم خیلی کوتاهی از تهران در شب بگیرم . و اسم فیلم کلیپ رو هم گذاشتم : شهر من تهران

بی مقدمه ویدیوی شهر من تهران رو ببینید

این فیلم تقدیم به همه‌ی کسایی که توی تهران زندگی می‌کنن و شهرشون رو دوست دارن .

متن فیلم شهر من تهران سکوت محض شب :

دکلمه ای که روی این فیلم خونده شده با صدای خودم هست و متنش رو هم خودم نوشتم . اگه براتون جالب هست ، این هم متنش :
سکوت محض شب
آروم گرفتن یک شهر شلوغ
هر کدوم از این چراغا ، داستانی داره برای خودش
روایت یک زندگی ..
چند ساعت پیش ، همینجا ؛ همین شهر ، شاهد تکاپوی ما بود
اما الان
زیباییش
سکوتش
آرامشش
باعث شده این شهر رو دوست داشته باشم
شهری که توش بزرگ شدم و زندگی کردم
شهر من تهران

احتمال میدیم این مطالب هم براتون مفید باشه:

چرا این کلیپ ساخته شد ؟

معمولا در کلاس های خودم با این سوال مواجه میشم که چگونه میشه با هزینه‌ی خیلی کم ، فیلم ها و کلیپ هایی درست کرد که هم جلوه ای حرفه ای داشته باشه و هم اینکه به دل مخاطب بشینه ؟ در جواب این سوال به این نکته اشاره میکنم که یک کلیپ یا فیلم ، لزوما نباید پرهزیه یا اصطلاحا big production باشه . بلکه با رعایت روش هایی میشه کلیپ های ارزان قیمت خیلی خوبی درست کرد.

از طرف دیگه ، در کلاس ها ، معولا وقتی  موضوع بحث به افکت بوکه میرسید ، من به هنرجوهای خودم این نکته رو میگفتم که در کلیپ های حرفه ای باید از افکت بوکه استفاده کرد. افکتی که گاها – از نظر فنی- مرز بین یک کلیپ حرفه ای و آماتور خواهد بود.

البته این نکته رو حتما باید بگم که استفاده از افکت بوکه در فیلمبرداری و عکاسی ، مکان و زمان مشخصی رو داره . استفاده‌ی بی رویه از این افکت نه تنها کار رو حرفه ای تر نمی‌کنه ، بلکه از ما ، یک فیلمبردار/عکاس عقده ای به نمایش میذاره ! فیلمبردار/عکاسی که عقده‌ی افکت بوکه داره !
بنابراین تصمیم گرفتم کلیپ شهر من تهران رو درست کنم . هم به این دلیل که نمونه ای باشه برای یک کلیپی که هزینه‌ی ساخت اون صفر تومن شده ؛ و کلیپی که درش از افکت بوکه استفاده شده. و از همه مهم تر ، دوست داشتم شهر من تهران کلیپی باشه که با دیدن اون ، آرامش بگیرید.

ارسال دیدگاه ارزشمند شما

توجه : نوشتن نام و ایمیل کاملا اختیاری هست. می‌تونید فقط نظر خودتون رو بنویسید.

لیست علاقه مندی ها 0