یک پله حرفه ای تر چیست ؟

یک پله حرفه ای تر
اشتراک گذاری با دوستان

از وقتی که وب‌سایتم رو راه اندازی کردم ، اینو می‌دونستم که مثل هر برندی ، باید برای کسب و کار خودم یک شعار داشته باشم . چیزی که تمام برندهای معروف انجامش دادن و توی تبلیغاتشون خیلی ازش سود می‌برن.

تمام برندها شعار دارند

یک پله حرفه ای تر
یک پله حرفه ای تر

اگه شما به برندهای معروف دنیا نگاه کنید ، همه برای خودشون یه شعار دارن و توی تبلیغات ، از اون شعار استفاده میکنن . این مسئله به قدری مهم هست که گاهی تا اسم یک برند به گوش ما می‌خوره ، ناخودآگاه شعارش هم به ذهن ما خطور می‌کنه . اجازه بدید براتون چند تا مثال بزنم:
اپل : متفاوت بیندیش ! – think Different
مک دونالدز : عاشقشم !
نیویورک تایمز : همه‌ی اخباری که قابل چاپ است
آئودی : پیشرفت به وسیله‌ی فناوری
پورشه : جایگزینی نیست
و…
همونطور که دیدید ، تمام برندها معروف دنیا برای خودشون شعاری دارن که همیشه از اونها استفاده می‌کنن . حالا مایلم چند مثال از برند های ایرانی هم بزنم . احتمالا این مثال ها بیشتر به گوش شما خورده .
مزمز : هم مزه‌ی هر لحظه
مهرام : خوشمزه و خوشنام
ماهان : کافیست ماهانی شوید
همراه اول : هیچ کس تنها نیست
گلدیران : گلدیران ضمانت خرید شماست
و …
اینها هم چند مثال از برند های ایرانی بود که احتمالا بارها و بارها شنیدید . حالا صلا چرا این بحث رو مطرح کردم ؟ داشتیم در مورد شعار برند رضاصاد صحبت می‌کردیم. داشتم میگفتم اون روزی که خواستم سایتم رو راه اندازی کنم ، به این فکر میکردم که مثل تمام برند های بزرگ دنیا ، منم باید برای برند خودم شعاری داشته باشم که هم زیبا باشه و هم پرمعنی و صد البته به کار من هم مرتبط باشه.

یک پله حرفه ای تر

خیلی تحقیق کردم . خیلی فکر کردم و با ده‌ها متخصص در زمینه‌ی برندینگ و تبلیغات مشروت کردم . دوست داشتم شعاری داشته باشم که هم خاص باشه ، هم خیلی نیازی به توضیح نداشته باشه . به کارم بیاد و از همه مهم‌تر ، در کنار اسم رضاصاد ، جلوه‌ی خوبی داشته باشه . یادمه بعد از تمام داستان هایی که براتون تعریف کردم ، به چند تا گزینه‌ی محدود رسیدم . که یکی از اونها شعار فعلی من بود .
یک پله حرفه‌ای تر .
یک پله حرفه ای تر

یک پله حرفه ای تر یعنی چه ؟

یک قانون کلی در کسب و کار رو میخوام براتون بگم . توی هر کسب و کاری ، برای اینکه از همه موفق تر باشید ، نیازی نیست که در حد کمال ، اون حرفه رو بلد باشید . بلکه اگه فقط کمی از بقیه بهتر باشید ، محکوم به موفقیت خواهید بود . مثلا یک عکاس نیازی نیست تمام ریز و درشت عکاسی رو بدونه . نیازی نیست از تاریخچه‌ی عکاسی تا قیمت روز دوربین ها رو بدونه . بلکه یک عکاس موفق کسی هست که کمی از عکاس های دیگه حرفه ای تر باشه. حتی همین مقدار کم مهارت بیشتر شما در زمینه‌ی کاری خودتون ، کافیه تا شما رو به شاخص ترین فرد توی اون زمینه بدل کنه .

یک پله حرفه ای تر فقط شعار نیست . یک قانون است

من همیشه به قانون یک پله حرفه ای تر معتقد بودم . پس به خودم گفتم چرا این قانون رو به عنوان شعار خودم انتخاب نکنم . قانونی که توی هر کسب و کاری کاربرد داره . از جمله کسب و کار من . این قانون اینو میگه که شما برای موفقیت در کسب و کارتون نیازی نیست در حد کمال باشید . فقط کافیه یک پله حرفه ای تر باشید .

برای موفقیت در هر کسب و کار ، نیازی نیست کامل باشیم . فقط کافیه یک پله حرفه ای تر باشیم

 

داستانی از یک پله حرفه ای تر بودن

همیشه وقتی ازم در مورد شعار برندم سوال میشه یک داستان رو نقل میکنم . داستان دو شکارچی و شیر

داستان دو شکارچی و شیر

یک پله حرفه ای تر
داستان دو شکارچی و شیر

یک روز دو تا شکارچی  در جنگلی دنبال شکار بودن . که یک دفعه یک شیر به سمت اونا حمله میکنه . شکارچی ها هم شروع میکنن به دویدن و فرار کردن . بعد از چند ثانیه ، یکی از شکارچی ها به اون یکی میگه : چرا تلاش الکی کنیم ؟! ما که از شیر نمی‌تونیم سریع تر بدویم.
اون یکی شکارچی میگه : نیازی نیست من از شیر سریعتر بدوم . همین که از تو سریع تر باشم کافیه !
داستان کسب و کار ما هم دقیقا همینه . نیازی نیست بهترین و کاملترین باشیم ؛ فقط کمی بهتر بودن کافیه.
پس:

یک پله حرفه ای تر باشید

 

Please wait...

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: رضا صادقی

من محمدرضا صادقی هستم . اسم هنری من رضاصاد هست . من یک عکاس ، فیلمبردار ، ادیتور و ریتاچر ، مدیر تبلیغات ، کارشناس فروش و صد البته یک مدرس هستم . هدف من یاد دادن عکاسی به مردم ایران هست

13 دیدگاه

  1. سلام.خیلی هم عالی.موفق باشید.

    Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *