رضاصاد
یک پله حرفه‌ای تر

یک پله حرفه ای تر چیست ؟

15 317
یک پله حرفه ای تر چیست ؟
5 امتیاز از 4 رای

از وقتی که وب‌سایتم رو راه اندازی کردم ، اینو می‌دونستم که مثل هر برندی ، باید برای کسب و کار خودم یک شعار داشته باشم . چیزی که تمام برندهای معروف انجامش دادن و توی تبلیغاتشون خیلی ازش سود می‌برن.

تمام برندها شعار دارند

یک پله حرفه ای تر
یک پله حرفه ای تر

اگه شما به برندهای معروف دنیا نگاه کنید ، همه برای خودشون یه شعار دارن و توی تبلیغات ، از اون شعار استفاده میکنن . این مسئله به قدری مهم هست که گاهی تا اسم یک برند به گوش ما می‌خوره ، ناخودآگاه شعارش هم به ذهن ما خطور می‌کنه . اجازه بدید براتون چند تا مثال بزنم:
اپل : متفاوت بیندیش ! – think Different
مک دونالدز : عاشقشم !
نیویورک تایمز : همه‌ی اخباری که قابل چاپ است
آئودی : پیشرفت به وسیله‌ی فناوری
پورشه : جایگزینی نیست
و…
همونطور که دیدید ، تمام برندها معروف دنیا برای خودشون شعاری دارن که همیشه از اونها استفاده می‌کنن . حالا مایلم چند مثال از برند های ایرانی هم بزنم . احتمالا این مثال ها بیشتر به گوش شما خورده .
مزمز : هم مزه‌ی هر لحظه
مهرام : خوشمزه و خوشنام
ماهان : کافیست ماهانی شوید
همراه اول : هیچ کس تنها نیست
گلدیران : گلدیران ضمانت خرید شماست
و …
اینها هم چند مثال از برند های ایرانی بود که احتمالا بارها و بارها شنیدید . حالا صلا چرا این بحث رو مطرح کردم ؟ داشتیم در مورد شعار برند رضاصاد صحبت می‌کردیم. داشتم میگفتم اون روزی که خواستم سایتم رو راه اندازی کنم ، به این فکر میکردم که مثل تمام برند های بزرگ دنیا ، منم باید برای برند خودم شعاری داشته باشم که هم زیبا باشه و هم پرمعنی و صد البته به کار من هم مرتبط باشه.

یک پله حرفه ای تر

خیلی تحقیق کردم . خیلی فکر کردم و با ده‌ها متخصص در زمینه‌ی برندینگ و تبلیغات مشروت کردم . دوست داشتم شعاری داشته باشم که هم خاص باشه ، هم خیلی نیازی به توضیح نداشته باشه . به کارم بیاد و از همه مهم‌تر ، در کنار اسم رضاصاد ، جلوه‌ی خوبی داشته باشه . یادمه بعد از تمام داستان هایی که براتون تعریف کردم ، به چند تا گزینه‌ی محدود رسیدم . که یکی از اونها شعار فعلی من بود .
یک پله حرفه‌ای تر .
یک پله حرفه ای تر

یک پله حرفه ای تر یعنی چه ؟

یک قانون کلی در کسب و کار رو میخوام براتون بگم . توی هر کسب و کاری ، برای اینکه از همه موفق تر باشید ، نیازی نیست که در حد کمال ، اون حرفه رو بلد باشید . بلکه اگه فقط کمی از بقیه بهتر باشید ، محکوم به موفقیت خواهید بود . مثلا یک عکاس نیازی نیست تمام ریز و درشت عکاسی رو بدونه . نیازی نیست از تاریخچه‌ی عکاسی تا قیمت روز دوربین ها رو بدونه . بلکه یک عکاس موفق کسی هست که کمی از عکاس های دیگه حرفه ای تر باشه. حتی همین مقدار کم مهارت بیشتر شما در زمینه‌ی کاری خودتون ، کافیه تا شما رو به شاخص ترین فرد توی اون زمینه بدل کنه .

یک پله حرفه ای تر فقط شعار نیست . یک قانون است

من همیشه به قانون یک پله حرفه ای تر معتقد بودم . پس به خودم گفتم چرا این قانون رو به عنوان شعار خودم انتخاب نکنم . قانونی که توی هر کسب و کاری کاربرد داره . از جمله کسب و کار من . این قانون اینو میگه که شما برای موفقیت در کسب و کارتون نیازی نیست در حد کمال باشید . فقط کافیه یک پله حرفه ای تر باشید .

برای موفقیت در هر کسب و کار ، نیازی نیست کامل باشیم . فقط کافیه یک پله حرفه ای تر باشیم

 

داستانی از یک پله حرفه ای تر بودن

همیشه وقتی ازم در مورد شعار برندم سوال میشه یک داستان رو نقل میکنم . داستان دو شکارچی و شیر

داستان دو شکارچی و شیر

 

 

 

یک روز دو تا شکارچی  در جنگلی دنبال شکار بودن . که یک دفعه یک شیر به سمت اونا حمله میکنه . شکارچی ها هم شروع میکنن به دویدن و فرار کردن . بعد از چند ثانیه ، یکی از شکارچی ها به اون یکی میگه : چرا تلاش الکی کنیم ؟! ما که از شیر نمی‌تونیم سریع تر بدویم.
اون یکی شکارچی میگه : نیازی نیست من از شیر سریعتر بدوم . همین که از تو سریع تر باشم کافیه !
داستان کسب و کار ما هم دقیقا همینه . نیازی نیست بهترین و کاملترین باشیم ؛ فقط کمی بهتر بودن کافیه.
پس:

یک پله حرفه ای تر باشید

 

خیلی چیزها رو واقعا نمیشه توی سایت گفت