سایت رضاصاد با آدرس و ظاهر جدید

آدرس سایت رضاصاد عوض شد . با قدرت بیشتر و کامل تر

2 1,307

اگه شما دارید این مقاله رو میخونید یعنی در سایت جدید من هستید . مثل خیلی از کسب و کارهایی که بعد از مدتی سایتشون رو عوض میکنن . من هم بعد از یک سال از تاسیس سایت قبلی خودم ، تصمیم گرفتم که سایت رو عوض کنم .  سایت رضاصاد یک آدرس و دامنه‌ی جدید با ظاهری جدید و سبک تر و صد البته محتوای بهتر و مفید تر.

rezasaad.com تبدیل شد به rezasadeghi.net

حتما می‌دونید که من سال قبل (از تاریخ نوشتن این پست) سایت قبلی خودم (rezasaad.com) رو راه اندازی کردم . رضاصاد اسم هنری من هست و کوتاه شده‌ی اسمم محمدرضا صادقی هست . تصمیم گرفتم اسم هنری خودم رو بذاریم روی سایتم و خب تو تمام شبکه‌ها اجتماعی من مثل اینستاگرام و تلگرام و آپارات ، از این آیدی استفاده کردم . یک سال گذشت و من مقالات خیلی خوبی رو توی سایت قبلیم گذاشتم . اما…

اما بعد از مدتی احساس کردم سایت رضاصاد یه چیزی کم داره . یک قدم رو به جلو کم داره و باید کاری براش بکنم . از طرفی هم از وضعیت هاستینگ سایت قبلیم خیلی راضی نبودم و به هر حال قرار بود برای سال آینده هاستم رو عوض کنم . بعد به خودم گفتم چرا این تغییر ، همراه با یک جهش رو به جلو نباشه ؟ چرا سایت رضاصاد تبدیل نشه به سایت رضا صادقی ؟

سایت جدید رضاصاد متولد شد

اینجا بود که تصمیم خودم رو گرفتم . دامنه‌ی rezasadeghi.net رو خریداری کردم و کل مقالات سایت قبلیم رو منتقل کردم روی این سایت . یه هفته از من کار برد اما الان روی سایت بهتری هستیم . ظاهر سایت سبک تر شده و صد البته بهتر . و من از این به بعد کارهای خودم رو اعم از مقالات ، داستان ها ، محصولات و ویدیوها ، روی این سایت ادامه میدم . آدرس شبکه‌های اجتماعی من بدون تغییر خواهد موند و اگر به هر دلیلی تصمیم به تغییر چیزی گرفتم از همین سایت بهتون اطلاع میدم .

چرا محمدرضا صادقی بیشتر روی سایت زوم کرده تا شبکه‌های اجتماعی خودش ؟

اول از همه اینو بگم که شبکه های اجتماعی ابزارهای بسیار بسیار عالی و بی نظیری هستن که کار رو برای کسب و کار ها خیلی آسون تر کردن . طبعا خود من هم از این ابزارها خیلی استفاده کردم و کلی ازشون پول درآوردم . اما نکته‌ی مهم اینه : کسب و کاری که بر مبنای یک شبکه‌ی اجتماعی شکل بگیره ، با رفتن اون شبکه‌ی اجتماعی هم نابود میشه .

احتمال میدیم این مطالب هم براتون مفید باشه:

کسب و کارهای مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی با از بین رفتن اون شبکه ، نابود خواهد شد

نمونش تلگرام که چند وقت پیش فیلتر شد . ببینید چندین هزار کسب و کار با همین تصمیم نابود شد . آیا این کار ، کار درستی بود ؟ مسلما نه . به هیچ عنوان فیلتر کردن اپلیکشینی که بستر خیلی ازکسب و کارها شده کار درست و حتی عقلانی نیست . اما این اتفاق افتاد . حالا تکلیف چیه ؟ باید افسردگی بگیریم و کاری نکنیم ؟ یا اینکه بریم جلو و پیشرفت کنیم ؟

این پست رو بعد از فیلتر شدن تلگرام توی اینستاگرام خودم منتشر کردم . متن ناراحت‌کننده ای هست اما خوندش خالی از لطف نیست .

‌ به عنوان یه جوون دهه‌ی هفتادی از اوناییم که خیلی خوره‌ی بازیای کامپیوتریه ؛ حتی وقتایی که حجم پروژه‌ها و کلاسام به صورت عجیبی میره بالا ، یه وقتی رو همیشه کنار میذارم برای بازی کردن ! مثلا چند بار شده شب قبل یه ورکشاپ مهم نشستم پای کامپیوتر تا چشام باز مونده بود بازی کردم !‌ ‌ می‌دونید ؛ یه فلسفه‌ای دارم برای این کارم . به نظر من ماها باید همه‌چیزمون سرجاش باشه ؛ کارمون سرجاش ، تفریح سرجاش ، استراحت سرجاش و ..‌ ‌ حالا بگذریم ؛ اصا در مورد یه چیز دیگه داشتم حرف میزدم ؛ داشتم در مورد بازی و گیم میگفتم . دقت کردین یه چیزی توی همه‌ی بازی‌ها مشترکه : اونم اینکه توو تمام بازیا ، همیشه کلی مشکل و چالش و دشمن و … میریزن سرت تا نابودت کنن ؛ خب تو هم باید دونه دونه از پس همشون بر بیای.‌ ‌ داشتم به این چند وقت گذشته نگاه میکردم ؛ به شرایطی که توش هستیم ؛ انگار واقعا یه بازیه ! بازیی که سازنده‌هاش مثل تمام بازی‌های دیگه تمام تلاششون رو کردن که تو رو تا سرحد مرگ به چالش بکشن ؛ تلاش کردن نذارن بری جلو . تلاش کردن که ببازی .‌ ‌ چقدر جالبه ! تو کلی برنامه ریزی میکنی برای کسب و کارت ، بعد یکی میاد مثلا با بستن یه اپلیکیشن ، یه لگد میزنه به چند ماه برنامه ریزی و تلاشت. یا مثلا یه مبلغی رو میذاری کنار برای خرید یه وسیله برای کارت ، بعد وقتی میخوای بری بخری میبینی کلی رفته روی قیمتش؛ اونم سر هیچی!‌ ‌ خودمو نمیگما . نمیخوام ناله کنم. اما باورتون نمیشه اگه بگم این چند روز پای درد و دل چند تا هنرمند نشستم ! کسایی که الکی الکی کسب و کارشون نابود شد . کسایی که امیدشون رو به آینده از دست دادن . کسایی که توی این گیمی که درست شده ، کد تقلب نداشتن.‌ ‌ اینجور وقتا دوست داری بشینی یه گوشه ؛ یه نگاه معناداری به دوردست‌ها بکنی و ساعت‌ها باخودت فکر کنی ؛ درست مثل همین عکس.‌ ‌ پ‌ن : مرسی از @m.amin.v عزیز که با ژست متفکرانش باعث شد کلی فلسفه بافی کنم 😉‌ ‌ #رضاصاد #امید #کسب_و_کار

A post shared by Reza Sadeghi (@rezasaad) on

پس حتما لازمه اگه کسب و کاری داریم که قراره توی فضای مجازی اون رو به دیگران معرفی کنیم ، براش یک وبسایت بزنیم . طبعا کمی هزینه و زمان لازم داره ؛ اما اینو می‌دونیم که اگه تمام شبکه‌های اجتماعی دنیا رو هم فیلتر کنن باز هم کسب و کار شما سرجاش خواهد موند و آسیبی نمی‌بینه . پس این دلیل و فلسفه‌ی من برای درست کردن یک سایت آموزشی بود . البته سایت رضاصاد ، قبل از اینکه آموزشی باشه جنبه‌ی تبلیغ برند شخصی و کسب و کار من رو  هم داره.

در سایت رضاصاد قراره کلی کلاس و ورکشاپ عکاسی داشته باشیم 

اگه توی سالی که گذشت ، از من در مورد برنامه‌ی تدریسم سوال کرده باشید اینو می‌دونید که پارسال من به دلیل مشغله‌ی کاری زیادی که داشتم فقط به صورت خصوصی کلاس برگزار میکردم . اما امسال میخوام در سایت رضاصاد به هنرجوهای بیشتری عکاسی یاد بدم ؛ محصولات آموزشی زیادی رو هم قراره تولید کنم . پس اگه دوست دارید عکاسی یاد بگیرید این یک خبر خیلی خوب برای شماست.

ارسال دیدگاه ارزشمند شما

توجه : نوشتن نام و ایمیل کاملا اختیاری هست. می‌تونید فقط نظر خودتون رو بنویسید.

2 نظر
 1. علی می‌گوید

  سلام
  تبریک میگم
  ورکشاپ ها از کی شروع میشه؟

  1. محمدرضا صادقی می‌گوید

   سلام
   ما در حال آماده شدن برای ثبت نام دوره‌ی از صفر 2 هستیم . توی این لینک توضیحات بیشتری در موردش نوشته شده.