رضاصاد
یک پله حرفه‌ای تر

سایت رضاصاد با آدرس و ظاهر جدید

آدرس سایت رضاصاد عوض شد . با قدرت بیشتر و کامل تر

0 913
آدرس و ظاهر جدید سایت رضاصاد

اگه شما دارید این مقاله رو میخونید یعنی در سایت جدید من هستید . مثل خیلی از کسب و کارهایی که بعد از مدتی سایتشون رو عوض میکنن . من هم بعد از یک سال از تاسیس سایت قبلی خودم ، تصمیم گرفتم که سایت رو عوض کنم .  سایت رضاصاد یک آدرس و دامنه‌ی جدید با ظاهری جدید و سبک تر و صد البته محتوای بهتر و مفید تر.

rezasaad.com تبدیل شد به rezasadeghi.net

حتما می‌دونید که من سال قبل (از تاریخ نوشن این پست) سایت قبلی خودم (rezasaad.com) رو راه اندازی کردم . رضاصاد اسم هنری من هست و کوتاه شده‌ی اسمم محمدرضا صادقی هست . تصمیم گرفتم اسم هنری خودم رو بذاریم روی سایتم و خب تو تمام شبکه‌ها اجتماعی من مثل اینستاگرام و تلگرام و آپارات ، از این آیدی استفاده کردم . یک سال گذشت و من مقالات خیلی خوبی رو توی سایت قبلیم گذاشتم . اما…

اما بعد از مدتی احساس کردم سایت رضاصاد یه چیزی کم داره . یک قدم رو به جلو کم داره و باید کاری براش بکنم . از طرفی هم از وضعیت هاستینگ سایت قبلیم خیلی راضی نبودم و به هر حال قرار بود برای سال آینده هاستم رو عوض کنم . بعد به خودم گفتم چرا این تغییر ، همراه با یک جهش رو به جلو نباشه ؟ چرا سایت رضاصاد تبدیل نشه به سایت رضا صادقی ؟

سایت جدید رضاصاد متولد شد

اینجا بود که تصمیم خودم رو گرفتم . دامنه‌ی rezasadeghi.net رو خریداری کردم و کل مقالات سایت قبلیم رو منتقل کردم روی این سایت . یه هفته از من کار برد اما الان روی سایت بهتری هستیم . ظاهر سایت سبک تر شده و صد البته بهتر . و من از این به بعد کارهای خودم رو اعم از مقالات ، داستان ها ، محصولات و ویدیوها ، روی این سایت ادامه میدم . آدرس شبکه‌های اجتماعی من بدون تغییر خواهد موند و اگر به هر دلیلی تصمیم به تغییر چیزی گرفتم از همین سایت بهتون اطلاع میدم .

چرا محمدرضا صادقی بیشتر روی سایت زوم کرده تا شبکه‌های اجتماعی خودش ؟

اول از همه اینو بگم که شبکه های اجتماعی ابزارهای بسیار بسیار عالی و بی نظیری هستن که کار رو برای کسب و کار ها خیلی آسون تر کردن . طبعا خود من هم از این ابزارها خیلی استفاده کردم و کلی ازشون پول درآوردم . اما نکته‌ی مهم اینه : کسب و کاری که بر مبنای یک شبکه‌ی اجتماعی شکل بگیره ، با رفتن اون شبکه‌ی اجتماعی هم نابود میشه .

کسب و کارهای مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی با از بین رفتن اون شبکه ، نابود خواهد شد

نمونش تلگرام که چند وقت پیش فیلتر شد . ببینید چندین هزار کسب و کار با همین تصمیم نابود شد . آیا این کار ، کار درستی بود ؟ مسلما نه . به هیچ عنوان فیلتر کردن اپلیکشینی که بستر خیلی ازکسب و کارها شده کار درست و حتی عقلانی نیست . اما این اتفاق افتاد . حالا تکلیف چیه ؟ باید افسردگی بگیریم و کاری نکنیم ؟ یا اینکه بریم جلو و پیشرفت کنیم ؟

این پست رو بعد از فیلتر شدن تلگرام توی اینستاگرام خودم منتشر کردم . متن ناراحت‌کننده ای هست اما خوندش خالی از لطف نیست .

‌ به عنوان یه جوون دهه‌ی هفتادی از اوناییم که خیلی خوره‌ی بازیای کامپیوتریه ؛ حتی وقتایی که حجم پروژه‌ها و کلاسام به صورت عجیبی میره بالا ، یه وقتی رو همیشه کنار میذارم برای بازی کردن ! مثلا چند بار شده شب قبل یه ورکشاپ مهم نشستم پای کامپیوتر تا چشام باز مونده بود بازی کردم !‌ ‌ می‌دونید ؛ یه فلسفه‌ای دارم برای این کارم . به نظر من ماها باید همه‌چیزمون سرجاش باشه ؛ کارمون سرجاش ، تفریح سرجاش ، استراحت سرجاش و ..‌ ‌ حالا بگذریم ؛ اصا در مورد یه چیز دیگه داشتم حرف میزدم ؛ داشتم در مورد بازی و گیم میگفتم . دقت کردین یه چیزی توی همه‌ی بازی‌ها مشترکه : اونم اینکه توو تمام بازیا ، همیشه کلی مشکل و چالش و دشمن و … میریزن سرت تا نابودت کنن ؛ خب تو هم باید دونه دونه از پس همشون بر بیای.‌ ‌ داشتم به این چند وقت گذشته نگاه میکردم ؛ به شرایطی که توش هستیم ؛ انگار واقعا یه بازیه ! بازیی که سازنده‌هاش مثل تمام بازی‌های دیگه تمام تلاششون رو کردن که تو رو تا سرحد مرگ به چالش بکشن ؛ تلاش کردن نذارن بری جلو . تلاش کردن که ببازی .‌ ‌ چقدر جالبه ! تو کلی برنامه ریزی میکنی برای کسب و کارت ، بعد یکی میاد مثلا با بستن یه اپلیکیشن ، یه لگد میزنه به چند ماه برنامه ریزی و تلاشت. یا مثلا یه مبلغی رو میذاری کنار برای خرید یه وسیله برای کارت ، بعد وقتی میخوای بری بخری میبینی کلی رفته روی قیمتش؛ اونم سر هیچی!‌ ‌ خودمو نمیگما . نمیخوام ناله کنم. اما باورتون نمیشه اگه بگم این چند روز پای درد و دل چند تا هنرمند نشستم ! کسایی که الکی الکی کسب و کارشون نابود شد . کسایی که امیدشون رو به آینده از دست دادن . کسایی که توی این گیمی که درست شده ، کد تقلب نداشتن.‌ ‌ اینجور وقتا دوست داری بشینی یه گوشه ؛ یه نگاه معناداری به دوردست‌ها بکنی و ساعت‌ها باخودت فکر کنی ؛ درست مثل همین عکس.‌ ‌ پ‌ن : مرسی از @m.amin.v عزیز که با ژست متفکرانش باعث شد کلی فلسفه بافی کنم 😉‌ ‌ #رضاصاد #امید #کسب_و_کار

A post shared by Reza Sadeghi (@rezasaad) on

پس حتما لازمه اگه کسب و کاری داریم که قراره توی فضای مجازی اون رو به دیگران معرفی کنیم ، براش یک وبسایت بزنیم . طبعا کمی هزینه و زمان لازم داره ؛ اما اینو می‌دونیم که اگه تمام شبکه‌های اجتماعی دنیا رو هم فیلتر کنن باز هم کسب و کار شما سرجاش خواهد موند و آسیبی نمی‌بینه . پس این دلیل و فلسفه‌ی من برای درست کردن یک سایت آموزشی بود . البته سایت رضاصاد ، قبل از اینکه آموزشی باشه جنبه‌ی تبلیغ برند شخصی و کسب و کار من رو  هم داره.

در سایت رضاصاد قراره کلی کلاس و ورکشاپ عکاسی داشته باشیم 

اگه توی سالی که گذشت ، از من در مورد برنامه‌ی تدریسم سوال کرده باشید اینو می‌دونید که پارسال من به دلیل مشغله‌ی کاری زیادی که داشتم فقط به صورت خصوصی کلاس برگزار میکردم . اما امسال میخوام در سایت رضاصاد به هنرجوهای بیشتری عکاسی یاد بدم ؛ محصولات آموزشی زیادی رو هم قراره تولید کنم . پس اگه دوست دارید عکاسی یاد بگیرید این یک خبر خیلی خوب برای شماست.

خیلی چیزها رو واقعا نمیشه توی سایت گفت

ارسال دیدگاه ارزشمند شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.