پادکست چیست ؟

 

طبق گفته‌ی ویکی‌پدیا ، پادکست مجموعه ای صوتی است که بر بستر اینترنت منتشر می‌شود. و توسط کاربران به وسیله‌ی یک پخش کننده صوتی گوش داده میشود. این روش از سال 2004 میلادی متداول شد و گاهی هم به آن رادیوی اینترنتی گفته می‌شود.

پادکست از ترکیب دو واژه‌ی آی پاد و برادکستینگ ساخته شده. اولین توسط دستگاه های آی‌پاد شرکت اپل مورد استفاده قرار گرفت و کم کم کلمه‌ی پادکست به عنوان یک واژه به فرهنگ لغات اضافه شد.

 پادکست عکاسی رضاصاد به چه دلیل ضبط میشود ؟

 

پادکست عکاسی سایت رضاصاد یا به اختصار : صادکست ؛ مجموعه آموزشی صوتی سایت رضاصاد است که توسط محمدرضا صادقی به طور مستمر ضبط و منتشر میشود. این پادکست های عکاسی به صورت کاملا رایگان تولید شده و هدف آن آموزش عکاسی به کسانی است که به این رشته علاقه مند هستند.

 صادکست رایگان است . برای همیشه

 

صادکست رایگان است و همیشه رایگان خواهند ماند؛ منتهی اگر محتوای آن را مفید دیدید لطفا آن را حداقل با یک نفر از دوستانتان به اشتراک بگذارید

این جمله ای بود که معمولا در تمام قسمت های پادکست عکاسی صادکست می‌شنوید . صادکست از همان اپیزود اول به صورت رایگان تولید شده و گوش کردن به آن کاملا رایگان است. خبر خوب اینکه صادکست همیشه هم رایگان خواهد ماند و ما به هیچ وجه برنامه‌ای برای کسب درآمد از پادکست عکاسی صادکست نداریم.

دلیل رایگان بودن پادکست عکاسی صادکست چیست ؟

همیشه به این اعتقاد داشتیم که برای کسانی که به هنر و عکاسی علاقه مند هستند باید مشوق هایی وجود داشته باشد که فرآیند آموزش را بسیار راحت تر کند. وقتی بسیاری از کلاس ها و دوره‌های عکاسی شهریه‌های گران قیمتی دارند (که طبیعی هم هست) شاید فردی که تازه در خود احساس علاقه به عکاسی را حس کرده ، با دیدن این راه سخت یادگیری ، به طور کلی از آموزش دیدن آن منصرف شود.

بنابراین پادکست عکاسی صادکست به وجود آمد تا راه را برای کسانی که حس می‌کنند به عکاسی علاقه مند هستند کمی هموار کند. پادکست های رایگانی که مطالب بسیار مفیدی در مورد عکاسی به شما آموزش میدهد و صد البته رایگان هم هست.

به نظر من (محمدرضا صادقی) به جبران درآمدی که از آموزش عکاسی دارم، این وظیفه‌ی من هست که مطالبی را به طور رایگان برای علاقه مندان به عکاسی در فضای اینترنت منتشر کنم. تا کسانی هم که به هر دلیلی نمی‌توانند در کلاس های من ثبت نام کنند ، از آموزش های عکاسی بی بهره نمانند.

 راه‌های گوش کردن به صادکست

 

پادکست عکاسی رضاصاد (صادکست) همیشه در سرویس های مختلف میزبانی پادکست آپلود خواهد شد. به این دلیل که مخاطبان بیشتری بتوانند از آموزش های آن بهره‌مند شوند . در ادامه چند سرویسی که پادکست عکاسی صادکست در آنها منتشر میشود را به شما معرفی میکنیم.

سایت شنوتو

شنوتو یکی از محبوب ترین سرویس های میزبانی پادکست در ایران است . به این دلیل که قلبا مایلم از کسب و کارهای ایرانی حمایت کنم ، تمام قسمت های صادکست را در این سایت آپلود میکنم.

آپارات

تمام قسمت های صادکست در کانال سایت رضاصاد در آپارات هم آپلود میشوند. اگر اهل دیدم فیلم در آپارات هستید ، پادکست عکاسی صادکست برای شما در آنجا هم آپلود شده است.

یوتیوب

همانگونه که میدانید یوتیوب محبوب ترین سرویس میزبانی ویدیو در کل جهان است.  ما قسمت های جدید صادکست را در یوتیوب هم آپلود میکنیم که اگر شما اهل یوتیوب هم هستید ، در آنجا هم بتوانید به این پادکست ها گوش کنید.

ساندکلاد

سایت ساندکلاد محبوب ترین سرویس میزبانی پادکست در جهان است . طبعا تمام قسمت های صادکست در آنها هم آپلود خواهد شد.

کانال تلگرام رضاصاد

اگر مایل هستید پادکست های عکاسی صادکست را با بهترین کیفیت گوش کنید ، به کانال تلگرام رضاصاد سری بزنید . ما تمام قسمت های صادکست را در کانال هم آپلود میکنیم.

سایت رضاصاد

از همه مهم تر ، تمام قسمت های صادکست در همین سایت ، یعنی سایت آموزش عکاسی رضاصاد منتشر می‌شوند . در واقع شما همین الان در صفحه‌ی اصلی صادکست های این سایت هستید . تمام قسمت های پادکست رضاصاد در سایت منتشر می‌شوند.

 صادکست برای وقت های سوخته

 

پادکست عکاسی صادکست یکی از بهترین گزینه ها برای پر کردن وقت های سوخته‌ی ماست . بیایید با هم محاسبه کنیم در هر روز ، چه مقداری از زمان ما ، تلف میشود:

 • زمان هایی که در اتوبوس و مترو و BRT هستیم.
 • زمان هایی که پشت ترافیک مانده‌ایم و هیچ کاری برای انجام دادن نداریم.
 • زمان هایی بین کلاس های دانشگاه که در بهترین حالت در حال گوش کردن به موسیقی هستیم.
 • شب ؛ هنگام خوابیدن که متوجه میشویم بی‌خوابی به سرمان زده.
 • در دانشگاه هنگامی که احساس میکنیم مطالبی که توسط استاد عزیزمان (!) مطرح میشود ، مفید نیست.
 • و …

حال فقط تصور کنید از این زمان های سوخته استفاده‌ی بهتری انجام دهیم. در این صورت کیفیت زندگی ما به طرز قابل ملاحظه ای افزایش خواهد یافت. تصور کنید اگر و فقط اگر :

 • به جای نگاه کردن به صورت فرد مقابل در مترو و اتوبوس ، در حال گوش کردن به پادکست عکاسی صادکست باشید .
 • به جای خورد کردن اعصاب خودمان (که مهمترین فاکتور در کارهای هنری هست) به پادکست عکاسی گوش کنیم.
 • به جای رفتن به قهوه خانه و کشیدن قلیان با دوستان که در بهترین حالت فقط به جیب شما ضرر میزند (اگر ضرر به سلامتی را هم در نظر نگیریم) به یک پادکست آموزشی گوش کنید.
 • به جای تلاش کردن برای خوابیدن در شب ، یک هدفون در گوش های خود قرار دهیم و جدید ترین اپیزود از یکی از بهترین پادکست های عکاسی فارسی زبان را گوش کنیم
 • به جای تحمل کردن صحبت های نا مفید استاد عزیز ، به صورت پنهانی یک هدفون در گوش خود قرار دهیم و از مطالب خوب صادکست لذت ببریم .
 • و …

من به شما قول میدهم بعد از مدتی از همکاران و هم صنف های خود در عکاسی ، یک پله حرفه ای تر خواهید بود. چون درست در زمان هایی که آنها وقت خود را تلف میکردند ، شما به آموزش دیدن مشغول بودید.