وقت آن رسیده که در مورد دانش رنگ‌ها و تاثیری که روی ذهن مخاطب می‌گذارند کمی بیاموزیم. دانشی که سالهاست در سیاست و تبلیغات از آن استفاده می‌شود و به وسیله آن می‌توان با ناخودآگاه مردم صحبت کرد ...

سلب مسئولیت

کورس آموزشی "نوروکالر" صرفا برای مقاصد آموزشیِ هنری طراحی شده و به فروش می‌رسد و هیچ گونه ادعایی پیرامون روانشناسی بالینی و روان‌درمانی ندارد. همچنین مسئولیت سوءاستفاده احتمالی از مطالب این دوره آموزشی با خود شرکت‌کنندگان است و ما تعهدی در قبال استفاده نادرست از اطلاعات دوره در جهت مهندسی افکار را نداریم.

نُوروکالر چیست

فرقی ندارد چه تخصصی داشته باشیم؛ عکاس، کالریست، گرافیک دیزاینر، طراح داخلی، توسعه دهنده وب و … تنها کافیست با رنگ‌ها سروکار داشته باشیم تا نُوروکالر به موضوع مهمی برای ما تبدیل شود. آیا تابحال به این فکر کرده‌ایم که “رنگ” چه تاثیری بر ذهن و مغز ما دارد؟ آیا اطلاع داریم که می‌توانیم با یادگیری علم رنگ، احساسات متفاوتی را در مردم ایجاد کنیم تا اقداماتی که مایل هستیم را انجام دهند؟ به این سوالات توجه کنید:

neurocolor text behave

تغییر رفتار در مردم

استفاده هدفمند از رنگ‌ها روشی است که سالها در تبلیغات، روانشناسی، سیاست و … برای تاثیر گذاری بر روحیات و رفتار مردم انجام میشود. بعضی بر این باور هستند که این کار سوءاستفاده از ناخودآگاه انسان‌ها است؛ اما عده‌ای هم در مقابل می‌گویند همانطور که روش‌های متعددی در تبلیغات و بازاریابی برای تاثیر بر مخاطب و افزایش فروش وجود دارد، استفاده هدفمند از رنگ‌ها هم برای تاثیر روی احساسات مردم اشکالی ندارد. لطفا به این سوالات توجه کنید:

برای کسب و کارهای مختلف

کورس نسبتا کوتاه نُوروکالر به گونه‌ای طراحی شده است که تا حد ممکن برای حرفه‌ها و کسب و کارهای مختلف مناسب باشد. اگر شما یک کالریست هستید و روی فیلم‌ها کالر گریدینگ انجام میدهید، اگر شما یک گرافیک دیزاینر هستید یا حتی ریتاچ عکس می‌کنید، اگر طراح وبسایت هستید و یا شغلی دارید که به هر نحو با رنگ سروکار دارید، بد نیست کمی در مورد تاثیر رنگ‌ها روی عملکرد مغز بیاموزید.

اگر بدانید برای برانگیختن احساسات مختلف (آرامش، غم، شادی، خشم، تحریک) چه رنگ‌هایی به کار می‌رود و یا از این موضوع آگاه باشید که کدام رنگ‌ها متابولیسم بدن را افزایش و یا کاهش میدهند؛ و حتی اگر بدانید هر رنگ در فرهنگ‌های مختلف نماد چی چیزی است، در رسیدن به اهداف خودتان در کسب و کاری که دارید بهتر عمل خواهید کرد.

NEOROCOLOR TRANS

روند آموزشی نُوروکالر چگونه است؟

دوره آموزشی نُوروکالر یک کورس جمع و جور و سریع است. در ابتدا شما دسته بندی رنگ‌ها از نظر احساسات را خواهید آموخت؛ مثلا رنگ‌های شاد، رنگ‌های قابل اعتماد، رنگ‌های خلاقانه، رنگ‌های محرک و …

در مرحله بعد کمی وارد پزشکی و فیزیک خواهیم شد و در مورد این صحبت می‌کنیم که ما چطور رنگ‌ها را با چشم‌های خود می‌بینیم؛ سپس وارد دنیای تخصصی رنگ‌ها میشویم و در مورد اصطلاحات مربوط به رنگ اطلاعات بیشتری کسب می‌کنیم و با سیستم های آدرس دهی به رنگ‌ها هم آشنا خواهیم شد.

بعد از آن نوبت به تقسیم بندی رنگ‌ها به دو دسته بندی کلی می‌رسد؛ و در مرحله پایانی و اصلی این کورس، پیرامون معروف‌ترین و متداول‌ترین رنگ‌ها صحبت میکنیم و معنی و مفهوم هر رنگ را به صورت سنتی آموزش خواهیم دید.

نظرات