ادوبی لایت‌روم موبایل را می‌توان یک استثنا در نظر گرفت! یک ابزار حرفه‌ای برای ادیت و ویرایش عکس روی گوشی‌های هوشمند. در دوره آموزشی ادیت عکس با اپلیکیشن ادوبی لایت روم نسخه موبایل، هر آنچه باید در مورد ابزارهای این نرم افزار برای ادیت عکس ها را بدانید، یاد خواهید گرفت

ادوبی لایت‌روم چیست

فرقی نمی‌کند یک عکاس حرفه‌ای هستید یا برای تفریح خود عکاسی می‌کنید؛ برای برندهای مشهور کار می‌کنید یا عکس‌های شخصی خود را برای دوستان و خانواده ارسال می‌کنید؛ در هر صورت و در هر سطحی از حرفه‌ای بودن که باشید شما به ادیت عکس نیاز خواهید داشت.

دوره صحبت‌هایی از قبیل “عکس باید خام باشد تا صداقت عکاس را منتقل کند” یا “تصاویر را نباید ویرایش کرد چون از طبیعی بودن آن کاسته میشود” تمام شده است! این روزها تمام عکس‌ها نیاز به ویرایش دارند؛ چه آنهایی که برای مقاصد حرفه‌ای گرفته می‌شوند و چه آنهایی که اصطلاحا Snapshot هستند.

adobe lr mobile

مشهورترین ابزار جهان

شرکت ادوبی صاحب مشهورترین ابزارهای ادیت و ویرایش عکس است: فتوشاپ و لایت‌روم. فتوشاپ تقریبا برای هر کاریست! از استفاده های عادی گرفته تا خلق ایده‌هایی که در فکر و ذهن شماست. اما الان قرار نیست در مورد فتوشاپ صحبت کنیم؛ بلکه در مورد نرم افزاری حرف می‌زنیم که در واقع مکمل فتوشاپ است: ادوبی لایت روم

ادوبی لایت‌روم برای 3 کار توسعه داده شده است:

  1. سازماندهی کردن عکس‌ها
  2. تصحیحات عکس
  3. کالر گریدینگ و ایجاد Look دلخواه در عکس

زمانی که نیاز باشد از ابزاری برای تصحیح کردن خطاهای لنز و دوربین، جبران اشتباهات خودمان حین عکاسی، اصلاح رنگ و نور تصویر و ایجاد حالت و مود رنگی خاص در عکس استفاده کنیم نیاز به ابزاری داریم که دقیقا برای همین کارها توسعه داده شده باشد و این ابزار چیزی نیست جز ادوبی لایت روم.

ادوبی لایت‌روم موبایل

در طول این سالها همیشه در آموزش‌های خودم بر حرفه‌ای بودن تاکید داشتم. فرقی هم نمی‌کرد در چه سطحی مشغول به کار هستید؛ حرفه‌ای بودنِ ابزار و روش کار رکن اصلی یک کار متمایز است. این حرف حتی زمانی که با موبایل خودتان هم مشغول به کاری هستید صدق میکند.

اینطور جا افتاده است که ادیت و ویرایش عکس به صورت حرفه‌ای صرفا با کامپیوتر و ابزارهای آن قابل انجام است. این حرف درست هم هست. اما اگر شرایطی فراهم شود که ما بتوانیم به قابلیت‌های اصلی و کلیدی ابزارهای کامپیوتر در گوشی خودمان دسترسی داشته باشیم چه؟

adobe lr mobile 2
یک اسکرین‌شات از محتوای دوره

لایت روم موبایل میراث دار Lightroom CC است

شرکت ادوبی، لایت روم موبایل را با این هدف توسعه داده است که روی گوشی هم بتوانید کارهایی با عکس‌های خود انجام دهید که در در نرم‌افزار دسکتاپ هم توانایی انجام آن را دارید! در واقع ادوبی با توسعه لایت روم برای گوشی، هسته اصلی و قابلیت‌های کلیدی نرم افزار Lightroom مشهور را روی گوشی‌ها موبایل هم آورده است.

و این برای افرادی که همیشه به دنبال سطحی حرفه‌ای در کارهای خود هستند خبر بسیار خوبی است؛ چرا که برای اولین بار می‌توان با گوشی موبایل هم کارهای حرفه‌ای انجام داد و زین پس اپلیکیشن‌های موبایلی فقط به عنوان ابزارهای دم دستی و آماتور شناخته نمی‌شوند.

این دوره برای چه کسی مناسب است؟

دوره آموزشی ویرایش و ادیت عکس با اپلیکیشن ادوبی لایت روم نسخه موبایل برای کسانی که مایل به ادیت حرفه ای عکس های خود بدون نیاز به استفاده از کامپیوتر هستند ساخته شده است.

در این دوره هر آنچه که از ابزارهای حرفه‌ای لایت روم باید بلد باشید تا کنترل کاملی روی عکس‌های خود داشته باشید را آموزش خواهید دید. هسته اصلی Adobe Lightroom موبایل در واقع همان ابزارهای لایت روم نسخه CC می‌باشد؛ به همین دلیل با شرکت در این دوره، شما علاوه بر موبایل، توانایی کار کردن با ابزارهای لایت روم دسکتاپ را هم خواهید آموخت.

adobe lightroom for android 1
نسخه موبایل قابلیت استفاده روی گوشی‌ها و تبلت‌های اندروید و iso را دارد.

کمی هم مهمان "از صفر" و "1902" هستید!

دوره آموزشی ادیت و ویرایش عکس با نرم افزار ادوبی لایت روم موبایل متشکل از 3 فایل آموزشی قابل دانلود می‌باشد. هر کدام از این فایل ها در خود اپیزودهای متعددی را شامل میشوند که پیرامون قابلیت‌ها و ابزارهای لایت روم موبایل بحث شده است.

در فایل آموزشی اول برای توضیح دادن دو مفهوم هیستوگرام و Curve به ترتیب شما قسمت‌هایی از محتوای دوره های آموزشی از صفر و 1902 را هم مشاهده خواهید کرد تا روند آموزش در این دوره علاوه بر توضیحات ابزارها، به صورت کاملا بنیادی تر پیش برود.

نظرات