ساخت افکت برف در فتوشاپ به صورت دستی

با چند کلیک ، افکت بارش برف درست کنید.

0 2,167

دوست دارید توی عکاس‌هاتون افکت بارش برف رو ایجاد کنید ؟ توی این فیلم حدودا 5 دقیقه‌ای آموزش ایجاد برف در فتوشاپ رو خواهید دید . خیلی ها در این جور موارد دنبال براش برف برای فتوشاپ می‌گردن ؛اما در این فیلم شما یاد می‌گیرید خودتون افکت برف در فتوشاپ رو درست کنید.

ایجاد افکت بارش برف در فتوشاپ

این آموزش از دنی دایموند ، عکاس و ادیتور آمریکایی هست . دنی دایموند در ادیت عکس یکی از صاحب سبک ترین عکاس‌های مطرح جهان هست . پیشنهاد میکنم این فیلم رو از دست ندید .

در عکس زیر نتیجه‌ی کار رو مشاهده می‌کنید :

چگونه در فتوشاپ برف اضافه کنیم
قبل از افکت vs بعد از افکت

روش متداول برای اضافه کردن افکت بارش برف در فتوشاپ

معمولا همه از براش فتوشاپ برای اضافه کردن اینجور افکت ها استفاده میکنن. دنی دایموند در این فیلم این نکته رو میگه و در ادامه به این اشاره میکنه که شما خودتون هم می‌تونید این براش رو درست کنید و برای پروژه های بعدی ازش استفاده کنید. دنی دایموند برای این کار از پنل براش استفاده میکنه.

با دنی دایموند بیشتر آشنا شوید

دنی دایموند عکاس و ریتاچر معروف آمریکایی هست که به دلیل سبک خاص ادیت های پرتره ای که داره بسیار معروف شده . دنی از جمله عکاسانی هست که از نور طبیعی برای نورپردازی استفاده می‌کنه و اعتقاد داره که نور طبیعی باعث میشه عکس ها باورپذیرتر باشند.

عکس های خام کم نور !

اما شاید برای شما جالب باشه حتی عکس های خام فردی مثل دنی دایموند هم عالی و بی نقص نیستند . خیلی دوست دارم اینجا به نکته ای اشاره کنم که بارها از من پرسیده شده و می‌دونم بازهم پرسیده خواهد شد .

معمولا هنرجوهای از این نکته ناراحت هستند که عکس های خام و بدون ادیت اونها کیفیت ، نوردهی و وایت بالانس چندان خوبی نداره اما عکس هایی که توی اینترنت میبینن -و کار خودشون رو با اونها مقایسه میکنن- از هر نظر عالی و بی نقص و رویایی هست.

لطفا ناامید نشید

و من همیشه در جواب به این دسته از هنرجوهای خودم میگم : عکس های خام خودتون رو با تصاویر نهایی دیگران مقایسه نکنید. در این شک نداشته باشید که هر عکسی که شما در هر جایی ، مثل بنر ، پوستر ، اینترنت و … می‌بینید در چند مرحله ادیت و ویرایش شده .

هیچ عکاس حرفه ای حاضر نیست تصاویر خام خودش رو منتشر کنه ( از جمله خود من) . بنابراین وقتی عکسی رو میگیرید این تازه شروع فرآیند ساخت عکس هست . بله ما عکس رو میسازیم . البته هستند عکاس هایی که هیچ اعتقادی به ادیت ندارن . من برای این دسته احترام قائل هستم اما هیچ وقت حرفشون رو قبول نداشته و ندارم.

جمع بندی آموزش افکت بارش برف در فتوشاپ

در این فیلم آموزشی یاد گرفتیم چجوری با دست خالی افکت بارش برف درست کنیم . همچنین با دنی دایموند یکی از مطرح ترین عکاس های آمریکا آشنا شدیم و در نهایت این نکته برامون یادآوری شد که نباید عکس های نهایی دیگران رو با تصاویر خام خودمون مقایسه کنیم.

سوالات متداول

خیر؛
با روشی که در این مقاله خواهید آموخت ، میتونید به صورت دستی در فتوشاپ به عکس خودتون برف اضافه کنید.

در این فیلم یاد میگیرید که خودتون این براش رو بسازید و نیازی به دانلود براش فتوشاپ از سایت‌های دیگه نداشته باشید.

رضاصاد دقیقا با روش دنی دایموند جلو میره.

بله؛
اما فتوشاپ حرفه‌ای ترین نرم افزار ادیت عکس در جهان هست. پیشنهاد میکنم روی آموزش فتوشاپ وقت زیادی بگذارید.

ارسال دیدگاه ارزشمند شما

توجه : نوشتن نام و ایمیل کاملا اختیاری هست. می‌تونید فقط نظر خودتون رو بنویسید.

لیست علاقه مندی ها 0