انتخاب خودکار – امکان جدید فتوشاپ CC 2018

0 2,023

خبر دارید ورژن جدید فتوشاپ منتشر شد ؟ دقیقا دو سه روز قبل از تاریخ نوشتن این مقاله ، ورژن جدید محبوب ترین نرم افزار ویرایش عکس دنیا ، یعنی ادوبی فتوشاپ منتشر شد . Adobe Photoshop CC 2018 نسبت به ورژن قبلی خودش امکانات جدیدتری داره که واقعا ارزش آپدیت کردن رو خواهد داشت . در این مقاله یکی از مهم‌ترین این امکانات رو با هم بررسی می‌کنیم؛ یعنی سلكت كردن در فتوشاپ به صورت خودکار.

امکانات جدید فتوشاپ

همونطور که گفتم این امکانات ارزش آپدیت کردن نرم‌افزار رو داره . کاری که خود من همین چند ساعت پیش انجام دادم .  من هنوز با تمام امکانات جدید این ورژن از فتوشاپ کار نکردم . اما یکی از امکاناتش که خیلی به کار میاد رو در موردش با هم صحبت میکنیم . در مقاله‌های دیگه‌ ، سایر امکانات  رو هم بررسی خواهیم کرد

سلكت كردن در فتوشاپ cc 2018
معرفی امکان “انتخاب هوشمند” در فتوشاپ cc 2018

سلكت كردن در فتوشاپ به صورت خودکار

شاید مهم‌ترین پیشرفتی که این ورژن فتوشاپ داشته همین قسمت باشه . اگه از یک گرافیست بپرسین با کدوم قسمت از کار کردن با فتوشاپ بیشتر مشکل داره و ازش وقت می‌بره ، شاید بهتون بگه select کردن سوژه  . (برای کسانی که با این کار آشنا نیستن باید بگم که select کردن سوژه یعنی مثلا شما عکس یک شخص رو از بک‌گراندش جدا کنید)  . با ویژگی جدید انتخاب هوشمند فتوشاپ ، کابوس ما برای دور بُری کردن سوژه ها تقریبا تموم میشه.

سلكت كردن در فتوشاپ cc 2018
ادوبی فتوشاپ CC 2018 امکانات جدید بسیار زیادی داره

چرا میگم تقریبا ؟ چون این ابزار تا حدودی کار ما رو راه میندازه و به صورت کامل و بی‌نقص نمی‌تونه سوژه ها رو تشخیص بده . برای همین می‌تونیم به عنوان شروع کار روش حساب کنیم . باهاش سوژه رو select کنیم و سپس ایرادات رو به صورت دستی اصلاح کنیم . فیلم زیر رو ببینید .

این فیلم توسط تونی نورثروپ ضبط شده . توی این فیلم تونی این ابزار جدید فتوشاپ رو بررسی می‌کنه و به ما نشون میده تا چه حد این ابزار قابل اطمینان هست.

اگر این فیلم رو دیدید ، حتما فیلم آموزشی حذف بک گراند عکس در فتوشاپ به صورت خودکار رو هم مشاهده کنید . یکی از آموزش های اختصاصی خودم هست.

انتخاب هوشمند بی‌نقص و کامل نیست ؛ اما برای شروع ، در زمان ما صرفه‌جویی خواهد کرد.

 

ارسال دیدگاه ارزشمند شما

توجه : نوشتن نام و ایمیل کاملا اختیاری هست. می‌تونید فقط نظر خودتون رو بنویسید.

لیست علاقه مندی ها 0