چگونه برای موفقیت در اهداف هنری ذهنیت مثبت داشته باشیم؟

2 806

جمله‌ای از جک نیکلوز وجود دارد که می‌گوید: “معتقد هستم كه مردم فقط در اموری كه واقعاً از آن لذت می برند بهترین تلاش خود را می كنند. کنار آمدن با كاری كه از آن لذت نمی برید دشوار است.”

جمله‌ی خیلی قشنگی است اما شاید برای کشورمان باید این سخن ارزشمند از برایان چلیو را اول یاد بگیریم:

هنرمندان عزیز شاکی: کلید موفقیت لگد زدن به پایین نیست؛ بلکه ساختن راه خود شما است.

موفقیت خود را چگونه دنبال می کنید؟ موفقیت در ابتدا از کجا شروع می شود؟ چه زمانی سفر خود را به سمت موفقیت آغاز کردید چه زمانی برای اولین بار به معنای این کلمه فکر کرده اید ، با ترس اینکه که آیا می توانید موفق شوید؟

آنها سزاوار موفقیت هستند

تصور می کنم بیشتر ما (مخاطبین این مقاله) با هنر خود به دنبال موفقیت هستیم. اما چطور می‌توان با آن موفقیت رسید؟ آیا تابحال فکر کرده اید که چرا برای بعضی از هنرمندان موفقیت خیلی راحت برایشان رقم می خورد؟ به نظر می رسد تمام قطعات پازل در جای مناسب برای آنها قرار می گیرند. البته هنرمندانی هستند که با هنرشان جادویی شگفت آور را بوجود می‌ آورند. آنها سزاوار موفقیت خود هستند زیرا سخت کار کرده اند. بنابراین، چرا نباید آنها را بسازند؟ اما ، بعضی ها این کار را نمی کنند. علت آن چیست؟ آیا جز این است که هدف همه رسیدن به موفقیت در هنر است؟

افراد موفق چه کاری متفاوت انجام دادند؟ بدیهی است که آنها عزم و اراده و پایداری و سختی را برای رسیدن به هدفشان انتخاب کرده اند.

در آن طرف داستان ،عده ای به جای تمرکز بر بهبود توانایی های خود، به سادگی شرایط وضع موجود را می پذیرند و از هدف خودشان دست می کشند.

احتمال میدیم این مطالب هم براتون مفید باشه:

به عنوان مثال ، همه ما می دانیم که خواننده هایی در داخل و خارج از کشور وجود دارند که شاید اتفاقی به شهرتشان رسیده اند. در همین حال، خوانندگان دیگری که به مراتب هنرمندتر و خوش سلیقه تر هستند به جایگاه واقعی خود دست پیدا نمی کنند.

شاید پیش خود بگویید اثر تبلیغات یا عدم آگاهی افراد موجب موفقیت این افراد شده است. در پاره ای از موارد حرف شما کاملاً درست است! اما چه عوامل قوی تری بغیر از آن وجود دارد؟      

در ذهن و قلب شماست !

موفقیت بطور حتم اول در ذهن و قلب شما شروع می شود. ما نیاز به نگرش مثبت اهدافی معین داریم تا ما را در مسیر صحیح موفقیت قرار دهند. البته ابتدا باید بدانیم که موفقیت برای خودمان چیست. موفقیت متفاوت است ، از فردی به فرد دیگر. تعریف موفقیت دشوار است زیرا توسط هر فرد ارزیابی یا تعیین می شود. شما باید خواسته ی خود در مورد موفقیت در هنر را بطور دقیق، تعیین کنید. مطمئناً نمی توانید از امتحان کردن موارد جدید در جهت اهداف خود هراس داشته باشید و موفق شوید. همچنین باید به آنچه انجام می دهید اعتماد به نفس پیدا کنید و اهداف قابل دستیابی را برای خود و هنر خود تعیین کنید.

سلفی رضاصاد و محمد یوسفیان عکاسی بوکه شب تهران عکاسی حرفه ای
در مرحله‌ی اول ، موفقیت در ذهن و قلب شماست.

شما به عنوان یک هنرمند ، قبلاً چیزی را کشف کرده اید که می توانید خوب انجام دهید. می دانید اشتیاق شما چیست. این فوق العاده است! زیرا شما در نهایت اشتیاق خود را به کار خواهید گرفت و در حین کار از آن لذت می برید. شما آنچه را دوست دارید انجام می دهید. و هرچه کار شما سخت تر باشد ، پیشرفت خواهید کرد. مطمئناً ، زمان هایی وجود دارد که باید متوقف شویم و مجدداً بررسی کنیم که در کجای راه هنری خود هستیم ، اما این هم خوب است! این مسئله ما را به چالش می کشد تا هدف خود را قوی تر دنبال کنیم.

انتظارات فوری

هرچه پیشرفت کنید ، پرشورتر خواهید شد. انتظار موفقیت فوری را نداشته باشید. انتقاد از خود را نیز حذف کنید و ترس از شکست را کنار بگذارید. از هر موفقیت کوچک خود ، یکی در بالای دیگری ، برای صعود هر مرحله به سمت بالای نردبان موفقیتتان استفاده کنید و در نهایت به آنجا خواهید رسید! به خودتان ایمان داشته باشید. بدانید که چه کسی هستید و مصمم هستید در صدر آن نردبان قرار بگیرید. 

یادتان باشد، موفقیت در مورد پول نیست بلکه در مورد داشتن یک نگرش مثبت ، متمرکز ماندن ، سخت کار کردن ، قدردانی ، صبور بودن ، پایداری و مصمم بودن ، داشتن استقامت ، داشتن احترام ، دلسوزی و مهربانی نسبت به خود و دیگران است.

 

ارسال دیدگاه ارزشمند شما

توجه : نوشتن نام و ایمیل کاملا اختیاری هست. می‌تونید فقط نظر خودتون رو بنویسید.

2 نظر
  1. ناشناس می‌گوید

    سلام استاد میشه درباره خرید سیستم راهنمایی کنید؟ برای عکاسی و تدوین

  2. ناشناس می‌گوید

    سلام استاد میشه درباره خرید سیستم لپتاپ یا کامپیوتر راهنمایی کنید ؟ برای عکاسی و تدوین

لیست علاقه مندی ها 0