مشاور خوب ، مشاور بد و مشاور خیلی بد

0 243

مشاور خوب کیه ؟ مشاور بد چه کسی هست ؟ و در نهایت مشاور خیلی بد یعنی چی ؟ در این “غیر رسمی” این رو به شما میگم . چون بدون شک توی کار و پروژه های خودتون با این بهترین و بدترین ها سروکار خواهید داشت.

احتمال میدیم این مطالب هم براتون مفید باشه:
  1. مشاور بد کسی هست که وقتی به نظرش نیاز نیست ، شروع به نظر دادن میکنه . این نوع مشاور ها آدم های تقریبا غیر قابل تحملی هستن. کم و بیش خاله زنک های اطرافتون شما رو یاد این دسته میندازه.
  2. مشاور خوب اما کسی هست که وقتی به نظرش نیاز دارید ، شما رو راهنمایی میکنه . مشاور خوب اینو میدونه حرفش زمانی ارزش داره که کسی اون رو طلب کنه . یه قانون بازار هست که میگه : جنس رو زمانی بفروش که میخرن ؛ و زمانی بخر که میفروشن !
  3. اما مشاور خیلی بد همون دسته‌ی اول (مشاور بد) هست ، با این تفاوت که وقتی در جواب یکی از نظرات بیجاش ، محترمانه توی دهنش میزنید و میگید ازش نظر نمیخواید ، کلا لج میکنه و حتی زمانی که به نظرش نیاز دارید هم دیگه کمکتون نمیکنه . به این دسته ، مشاور های بی رحم هم گفته میشه . چون در زمانی که به کمکشون نیاز داشتید بهتون رحم نکردن و از راهنمایی شما دریغ کردن.

براتون دسته دوم رو آرزو میکنم و امیدوارم خود من بتونم یک مشاور خوب باشم و تنها زمانی اظهار نظر کنم که به نظرم نیاز باشه.

ارسال دیدگاه ارزشمند شما

توجه : نوشتن نام و ایمیل کاملا اختیاری هست. می‌تونید فقط نظر خودتون رو بنویسید.

لیست علاقه مندی ها 0