اینقدر پستی که سر یه هنرمند رو کلاه میذاری ؟

0 215

یه مشکلی که خیلی از عکاس ها دارن ، مخصوصا عکاس های صنعتی ، اینه که مشتری‌هاشون بعد از اینکه کار رو تحویل میگیرن پولشون رو نمیدن !

باور کنید من هنوز نتونستم درک کنم که یه آدم (اگه بشه گفت آدم) چقدر باید پست باشه که بخواد سر یک هنرمند رو کلاه بذاره . جالب این که عموما این افراد صاحب کسب و کار هم هستن و همیشه از این مینالن که آقا وضع بازار خوب نیست و نمیدونم چرا کارم برکت نداره !

خب عزیز من اگه کار تو برکت داشت که خدا ، خدا نبود . وقتی سر یه هنرمند رو کلاه میذاری و پول کار و هنر و زحمتش رو [با خود زرنگ پنداری] نمیدی ، انتظار داری درهای برکت به روت باز بشه ؟

همین الان یه کامنت رو توی سایت خوندم که اعصابم رو کمی ریخت به هم . موضوع در مورد همین بود که پول کار یک عکاس رو ندادن . من چندتا کسب و کار رو خودم از نزدیک دیدم که همچین بلایی رو سر یه هنرمند آوردن . و [با اینکه کار درستی نیست] نمیتونم خوشحالی خودم رو ابراز نکنم از اینکه ورشکستگیشون رو دیدم.

احتمال میدیم این مطالب هم براتون مفید باشه:

به عنوان یک عکاس باید چکار کنیم که سر ما کلاه نره ؟

اینو میدونم که نمیشه با این اخلاق زرنگ بازی بعضی صاحبان کسب و کار کنار اومد . اونا سر پدر و مادر خودشون رو هم اگه دستشون برسه کلاه میذارن . هنرمند که پیشکش ! پس ما به عنوان هنرمندی که داریم از کارمون پول در میاریم نباید اجازه این کار رو بدیم.

من در کتاب رایگان پرتره از صفر در مورد اینکه چکار کنیم در عکاسی ، سر ما کلاه نره و پولمون رو نخورن ، توضیحات کاملی نوشتم . اما در همین حد بگم که به عنوان عکاس/طراح/موزیسین/ و … کار نهایی رو فقط و فقط بعد از پرداخت کامل هزینه تحویل بدید . بیزینس هنر هیچ فرقی با بقیه کسب و کار ها نداره. مگه یه ماشین فروش قبل اینکه تا ریال آخر پولش رو بگیره ماشین با نام شما میزنه ؟

پس چرا بعضی هنرمندا قبل گرفتن پول کار رو تحویل میدن ؟

ارسال دیدگاه ارزشمند شما

توجه : نوشتن نام و ایمیل کاملا اختیاری هست. می‌تونید فقط نظر خودتون رو بنویسید.

لیست علاقه مندی ها 0