جان پتروچی و توصیه ای عالی به گیتاریست های مبتدی – John Petrucci

او یکی از برترین گیتاریست های جهان است

0 1,809

چرا جملاتی که می نوازید صدای درستی نمی دهند حتی با اینکه نت های صحیح را اجرا می کنید. جان پتروچی نوازنده ی برجسته ی گروه Dream Theater در رابطه با مشکلات گیتاریست های مبتدی که خود او نیز زمانی درگیر آنها بوده است، نکات کلیدی را عنوان کرد. وی توضیح می دهد:

توصیه جان پتروچی

یادم می آید سعی می کردم تکنیک های ساده ای مثل وایبراتو رو کشف کنم. واقعاً نمیدونستم برای چی استفاده می شه. تلاش می کردم زمانی که قطعه ای رو دارم یاد میگیرم اون رو کشف کنم و خیلی آروم قطعه رو بنوازم.

به خاطر دارم که یک تک نوازی از Iron Maiden داشتم یاد می گرفتم و وسط تمرین ناگهان جرقه ای توی ذهنم خورد و تازه فهمیدم وایبراتو چیه! و شروع کردم به آهنگاشون گوش کردن و اینکه چطور از Bend استفاده می کنن و فهمیدم چطور باید اون صداها رو ایجاد کرد.

جان پتروچی گیتار آموزش گیتار
جان پتروچی یکی از برترین گیتاریست های جهان

وقتی تازه گیتار رو شروع کردین و می خواهید این تک نوازی ها و قطعات گروه های حرفه ای دیگه مثل AC/DC رو یاد بگیرید، ممکنه از خودتون بپرسید من که دقیقاً همین نت ها رو میزنم پس چرا صداش متفاوته؟ اونجاست که متوجه می شین که باید تکنیک های مختلف رو کشف کنید تا بتونید مثل حرفه ای ها ساز بزنید.

زمانی که یک نوازنده شروع می کنه از یک نوازنده ی دیگه الگوبرداری می کنه، این ذهنیت به مخاطب می رسه که چقدر شبیه فلان نوازنده ساز می زنه و کاملاً این ها بخاطر کشف تکنیک های خاص هر نوازنده است.

احتمال میدیم این مطالب هم براتون مفید باشه:

منحنی یادگیری

جان پتروچی گیتار آموزش گیتار
جان پتروچی برای شما توصیه ای دارد .

چیزی که در یادگیری گیتار الکتریک مشابه هست اینه که منحنی یادگیری یکسانی داره. از یادگیری شروع میشه و به این مرحله می رسه که بتونید صدای زیبایی ایجاد کنید. چون حتی اگر شما نت های صحیح رو اجرا می کنید، نکات زیادی وجود داره که ممکنه صدای سازتون رو خراب کنه. ممکنه انگشت گذاری محکم روی گیتار یا Bend اشتباه یا حتی استفاده نکردن از وایبراتو و …

این مسائل کوچیک شاید خیلی به چشم نیان اما به مرور زمان در DNA نوازندگیتون قرار می گیرن و شما ناخودآگاه اونها رو انجام می دین. باید در ابتدا کاملاً عمداً به سمت این نکات برید و کشفشون کنید و صداهای خیلی بدی درست کنید با گیتارتون چراکه در نهایت بعد از تمرین صدای سازتون با همه متفاوت خواهد بود.

سوالات متداول در مورد جان پتروچی

جان پیتر پتروچی John Peter Petrucci یکی از گیتاریست‌های برتر جهانه که گیتاریست گروه دریم ثیتر، و به همراه استیو وای و جو سَتریانی از اعضای پروژه جی-۳ بوده. جان دانش‌آموخته کالج موسیقی برکلی هم هست.

جان پتروچی در مورد منحنی یادگیری صحبت میکنه و به گیتاریست‌هایی که دنبال یاد گرفتن این ساز هستن این رو یاد میده که چطوری بهترین نوازندگی رو داشته باشن

ارسال دیدگاه ارزشمند شما

توجه : نوشتن نام و ایمیل کاملا اختیاری هست. می‌تونید فقط نظر خودتون رو بنویسید.

لیست علاقه مندی ها 0