۷ دلیل هیجان انگیز برای اینکه موسیقی راک برای سلامتی شما مفید است!

1 484

به راحتی می توان موسیقی راک را عصبانی و پرخاشگر دانست ، اما تحقیقات جدید نشان می دهد که گوش دادن به هارد راک می تواند واقعاً شما را شادتر و سالم تر کند. حتی موسیقی متال ، که با خشم و ضرب و شتم آنها را می شناسیم ، می توانند روحیه بد را به شادی تبدیل کنند.

قصد داریم نگاهی به برخی از تأثیرگذارترین و الهام بخش ترین آهنگ های راک که تاکنون نوشته شده است بیاندازیم که برای سلامتی نیز مفید هستند!
همه ما با موسیقی احاطه شده ایم ، خواه از لیست آهنگها در گوشی هایمان ، یا موسیقی پس زمینه ای که در رستوران ها پخش می شود ، شنیده می شود. چیزی که شاید متوجه آن نشوید فقط این است که موسیقی که می شنوید تا چه اندازه می تواند بر سلامتی ذهنی و جسمی شما تأثیر بگذارد. در ادامه به ۷ علت جذاب که نشان می دهند موسیقی راک باعث افزایش سلامتی در شما می شود، می پردازیم:

۱. موسیقی متال شادی آور است

در سال ۲۰۱۵ مطالعه ای برای مجله Self and Identity انجام شد تا بررسی شود که چگونه رشد این موسیقی متال در دهه ۸۰ بر زندگی بزرگسالان تأثیر گذاشته است. احتمالاً می دانید که در دهه ۸۰ میلادی درباره موسیقی متال بحث و جدال وجود داشت ، زیرا گروه های مذهبی – به ویژه در آمریکا – آن را به  شیطان پرستی مرتبط می کردند.

واضح است که این یک باور باطل قدیمی بود ، و به نظر می رسد به همان اندازه مشخص است که گوش دادن به راک های خشن می تواند تأثیر مثبتی داشته باشد. گروهی تشکیل شده از ۳۷۷ بزرگسال که مورد بررسی قرار گرفتند ، نشان دادند که طرفداران موسیقی راک شادتر از کسانی هستند که انواع دیگر موسیقی را ترجیح می دهند ، یا اصلاً طرفداران موسیقی نیستند.

۲. ورزش سنگین، آهنگ سنگین

بسیاری از ما دوست داریم وقتی به باشگاه می رویم یا برای دویدن به خیابان می رویم به موسیقی گوش دهیم. همه ی ما می دانیم که هنگام ورزش ، گوش دادن به موسیقی مزایای بسیاری دارد و به شما کمک می کند تا حداکثر تمرین را داشته باشید. به عنوان مثال ، یک مطالعه در سال ۲۰۱۰ نشان داد که دوچرخه سواران هنگام گوش دادن به موسیقی راک با سرعت بالا ، سریع تر رکاب می زنند. گوش دادن به آهنگهای مورد علاقه شما همچنین به عنوان یک تغییر فکر عمل می کند و به شما کمک می کند تا سختی انجام تمرینات بدنی که در حال انجام آن هستید را فراموش کنید.

موسیقی مناسب همچنین می تواند شما را در چهارچوب ذهنی مناسب برای ورزش قرار دهد و به شما کمک می کند تا حداکثر تلاش خود را انجام دهید. و البته ، در کنار موسیقی ، هرچه بیشتر ورزش کنیم ، سالم تر و خوشحال ترخواهیم بود.

قدرت موسیقی در درمان و بهبود بسیاری اساسی است. موسیقی بنیادی ترین داروی غیر شیمیایی است.

– اولیور ساکس ، عصب شناس انگلیسی

۳. بازیابی انرژی با موسیقی راک

فواید موسیقی در دورانی که ورزش می کنید بیشتر گسترش می یابد. مطالعه ای که توسط مجله تحقیقاتی Strength and Conditioning انجام شده است ، نشان داد که گوش دادن به موسیقی هنگام گرم کردن قبل از تمرین نیز مفید است.

۱۰ شرکت کننده انتخاب شده هنگام گرم کردن به همراه و بدون موسیقی تحت نظارت قرار گرفتند. هنگامی که آنها به موسیقی گوش می دادند ، افراد در همان دوره زمانی بیشتر قدم بر می داشتند ، همچنین آزمایش خون نشان داد که سطح لاکتات آنها سریعتر کاهش می یابد. علاوه بر این ، شرکت کنندگان گزارش دادند که هنگام سرد کردن بدنشان با موسیقی نسبت به بدون آن احساس بهتری دارند.

۴. استرس خود را با موسیقی راک مهار کنید

احتمال میدیم این مطالب هم براتون مفید باشه:

اگرچه ماهیت پر انرژی موسیقی راک باعث می شود که ما فکر کنیم که به جای استراحت ، تحت استرس قرار می گیریم ، یک مطالعه استرالیایی نشان می دهد که دقیقا برعکس این مورد صادق است.

در عوض ، محققان دانشگاه کوئینزلند در بریزبن دریافتند که موسیقی هارد راک  به “هماهنگ شدن و پردازش بهتر اعصاب” کمک می کند ، و باعث می شود شنوندگان احساس فعال بودن و انرژی بیشتری کنند. در حقیقت تقریباً هر سبک این توانایی را دارد که شنونده را آرام کند و از استرس او بکاهد. تا زمانی که از موسیقی که به آن گوش می دهید لذت می برید ، مهم نیست که متالیکا باشد یا موتسارت ، زیرا باز هم قدرت کاهش احساس استرس و اضطراب را خواهد داشت.

۷ دلیل هیجان انگیز برای اینکه موسیقی راک برای سلامتی شما مفید است محمد یوسفیان
استرس دارید ؟ برید سراغ موسیقی راک !

۵. راک؛ افزایش دهنده ی قدرت مغز

گوش دادن به یک کودک یا نوجوان خردسال که سعی در تسلط بر پیچیدگی های گیتار دارد ، ممکن است عذاب آور باشد ، اما این امر می تواند برای خودشان مفید باشد. تعدادی از مطالعات – از جمله موردی که در سال ۲۰۰۶ انجام شده و در مجله روانشناسی آموزشی منتشر شده است – حاکی از همبستگی بین یادگیری نواختن یک ساز و افزایش اندک ضریب هوشی است.

مطالعات جدیدتر که روی نوجوانان متمرکز شده است ، نشان داده اند که دانشجویان موسیقی توانایی بیشتری برای یادگیری زبان را از خود نشان داده اند. تحقیقات مختلف همچنین فواید زیادی در یادگیری نواختن ساز پیدا کرده اند. به عنوان مثال ، مطرح شده است که آموزش موسیقی باعث افزایش استدلال کلامی ، حافظه ، ادبیات و یادگیری مکانی می شود.

۶. مسکن موسیقیایی به نام راک

موسیقی راک ما را از لحاظ عاطفی درگیر می کند و به این وسیله می تواند ما را از درد دور کند. مطالعات بی شماری قدرت موسیقی را برای کاهش احساس درد نشان داده است. مطالعه ای که در سال ۲۰۱۲ انجام شد نشان داد که مبتلایان به درد مزمن از جلسات موسیقی درمانی روزانه ۲ بار استفاده می کنند. همچنین مشخص شده است که موسیقی ، نیاز به مواد مخدر بیماران را که در مرحله ی ترک آن بودند ، کاهش داده است. به نظر می رسد موسیقی همراه با خاطرات مثبت می تواند بر روحیه ما تأثیر بگذارد ، بنابراین توانایی ما در مقابله با درد را افزایش دهد.

۷. به قلبتان محبت کنید و راک گوش کنید

گوش دادن به موسیقی راک می تواند برای قلب شما نیز مفید باشد. طبق مطالعه ای که توسط انستیتوی قلب و عروق دانشگاه نیس صربستان انجام شده است ، با گوش دادن به موسیقی که از آن لذت می بریم ، اندورفین ها از مغز آزاد می شوند.

این به طور قطع سلامت عروق ما را تقویت می کند ، تحقیقات نشان می دهد که موسیقی می تواند جریان خون ما را تا ۲۶٪ تقویت کند. گردش خون سالم به معنای کاهش فشار خون است و احتمال بروز مشکلات قلبی را کاهش می دهد. در این تحقیق ، بیماران مبتلا به مشکلات قلبی عروقی به سه گروه تقسیم شدند: یک گروه ۳ هفته ورزشی را طی کردند ، گروه دوم کلاسهای ورزشی را برگزار کردند و ۳۰ دقیقه در روز به موسیقی مورد علاقه خود گوش دادند و گروه سوم فقط موسیقی گوش دادند.

كساني كه ورزش و موسيقي را تلفیق كرده بودند ، ظرفيت تمرين خود را ۳۹٪ بهبود بخشیدند که در مقايسه با گروه تمرين (۲۹٪) و گروه فقط موسيقي (۱۹٪) عددی قابل توجه می باشد. بنابراین ، فقط با گوش دادن به موسیقی ، براساس این آزمایش ۷۴ نفره ، توان بیماران برای ورزش افزایش یافته است.

برخی اوقات موسیقی راک راه حل اصلی نیست

در مواردی گوش دادن به انواع خاصی از موسیقی ممکن است مفید باشد ، اما همیشه موسیقی راک لزوما بهترین انتخاب نیست. به عنوان مثال ، هنگام رانندگی گوش دادن به یک آهنگ سریع ، ایده خوبی نیست زیرا ممکن است باعث افزایش سرعت و کاهش تمرکز شما شود. چیزی که واضح است ، کارآمدی و لذت بخش بودن موسیقی راک برای همگان است. اگر هنوز به آهنگی در سبک راک علاقه ندارید از همین امروز بیشتر جستجو کنید.

ارسال دیدگاه ارزشمند شما

توجه : نوشتن نام و ایمیل کاملا اختیاری هست. می‌تونید فقط نظر خودتون رو بنویسید.

یک نظر
  1. ناشناس می‌گوید

    رضا صاد عزیز کاملا باهات موافقم.. راک گوش بده و با انرژی ادامه بده پر قدرت و استوار

لیست علاقه مندی ها 0