رضاصاد
یک پله حرفه‌ای تر

صادکست چیست ؟

صادکست از ترکیب عبارت های “رضاصاد” و “پادکست” تشکیل شده ؛ و در پادکست‌های اختصاصی سایت رضاصاد هست . این پادکست ها توسط من ضبط میشن و روی سایت قرار می‌گیرن.

قراره در صادکست چی بشنویم ؟

زمانی که این سایت رو تاسیس کردم ، قرار بود در مورد عکاسی مطلب بنویسم ؛ اما بعدا گفتم چرا فقط عکاسی ؟ همه‌ی هنرها زیبا هستن و ارزش یادگیری رو دارن . برای همین اگر همین الان به سایت من نگاهی بکنید ، می‌بینید که نه فقط عکاسی ، بلکه نقاشی ، ادیت ، موسیقی ، تبلیغات و … در سایت من آموزش داده میشه . طبیعتا در صادکست‌ها هم همچین رویه‌ای دارم.

قبلا هم این کار توی ایران انجام شده ؟

نمی‌خوام بگم این کار توی ایران بی‌سابقه هست ؛ نه . قبلا نمونه‌هایی رو دیدم . اما اینو شک ندارم که از نظر کیفیت و محتوا ، صادکست یک پله حرفه‌ای تر از بقیه‌ی کارهاست .

ایده‌ی صادکست از کجا به ذهنت رسید ؟

مدتی قبل داشتم یکی از پادکست‌های استاد و دوست خوبم تونی نورثروپ رو گوش می‌کردم . (برای کسانی که با ایشون آشنا نیستن باید بگم که تونی نورثروپ یکی از شناخته شده ترین عکاس‌های آمریکایی هست و پادکست‌های عکاسیش فوقالعاده پرطرفدار هست) . بعدش به ذهنم رسید که چرا خودم این کار رو نکنم ؟ برای همین با تونی مشورت کردم و وقتی که دیدم خیلی استقبال کرد از این ایده ، کار رو به صورت جدی استارت زدم  .

هر صادکست چقدر طول می‌کشه ؟

بذارید با هم صادق باشیم . خود من هم به سختی فایل‌های طولانی رو گوش می‌کنم . پس همیشه این رو مدنظر خواهم داشت که صادکست‌ها باید مختصر و مفید باشن . بنابراین زمانی که برای هر اپیزود صادکست در نظر گرفتم حدود 10 دقیقه هست . البته ممکنه این عدد کمتر و بیشتر هم بشه .

[kkstarratings]

خیلی چیزها رو واقعا نمیشه توی سایت گفت