عکاسی در نور کم با گوشی با ۶ ترفند خلاقانه

عکاسی در نور کم کاری هست که فرق بین عکاس حرفه ای و آماتور رو نشون میده

0 1,724

بیشتر عکس‌هایی که ما می‌گیریم با گوشی‌های هوشمند خودمون هست . پس لازمه که ترفند‌های عکاسی با گوشی رو بلد باشیم ؛ مخصوصا زمانی که قرار باشه عکاسی در نو کم انجام بدیم . ویدیویی که مشاهده خواهید کرد  6 نکته‌ی لازم و ضروری برای عکاسی با گوشی در نور کم هست . این فیلم توسط گروه معروف COOPH ساخته شده و شما مستفیما از همین‌جا می‌تونید فیلم رو مشاهده کنید .

در مورد فیلم عکاسی در نور کم با گوشی

فیلم ترفند های عکاسی در نور کم برای گروه معروف COOPH هست . این گروه یکی از پربازدید ترین کانال های عکاسی در یوتیوب رو داره و این موفقیتش رو مدیون ویدیو های آموزشی عالی و کوتاه خودشه . در این فیلم چند ترفند برای عکاسی در محیط های کم نور و تاریک رو به ما نشون میده.

ترفند 1 : مدل رو دقیقا جلوی منبع نور قرار بدیم . با این کار حجم و شکل صورت مدل کاملا معلوم خواهد شد و به عکس جلوه‌ی دراماتیکی خواهد داد . نتیجه نهایی این عکس ، سیلوئت در تاریکی خواهد بود (که واقعا زیباست).

ترفند 2 : استفاده از چراغ های LED معمولی برای نورپردازی به مدل . در این روش به جای اینکه دنبال منبع نور بگردیم ، خودمون از چراغ های خیلی معمولی LED استفاده میکنم تا حالت rim light به عکس های ما داده بشه.

ترفند 3 : استفاده از افکت بوکه . یکی از بهترین کارهایی که میشه در عکاس در نور کم انجام داد افکت بوکه هست . هر کدوم از چراغ هایی که در شهر هست ، حکم یک نور دایره ای خیلی زیبا رو در عکس ما خواهد داشت.

ترفند 4 : نقاشی با نور . سرعت شاتر گوشی رو خیلی آهسته کنید و با یک منبع نور نقاشی کنید ! یکی از قشنگ ترین عکس هایی خواهد بود که ممکنه یه نفر بگیره. البته بعضی گوشی ها برای این کار توی خودشون مدی دارن که نیاز به تنظیمات دستی نیست.

ترفند 5: عکاس از سوژه تاریک : دور و بر سوژه رو با مقوا های سیاه بپوشونید و عکس بگیرید . تنیجه واقعا حرفه ای خواهد بود و کسی حتی شک هم نمیکنه که این عکس ممکنه با گوشی گرفته شده باشه . دستتون برای هر نوع خلاقیتی هم باز خواهد بود.

ترفند 6 : نورپردازی از یک طرف  . عکاس های پرتره حرفه ای از این نوع عکس تا دلتون بخواد میگیرن . وقتی قرار عکاسی در نور کم انجام بشه یکی از اولین چیزهایی که به ذهن میرسه همین کار هست. حتی میتونید از نور نقطه ای هم استفاده کنید.

ترفند 7: حالت روحی در عکاسی : سرعت شاتر دوربین رو آهسته کنید ، به مدلتون نورپردازی خوبی انجام بدید و از مدلتون بخواید که حرکت کنه . نتیجه واقعا دیدنی هست. انگار که یک روح در حال حرکته.

ترفند 8: عکاسی با نوردهی طولانی : یک منظره‌ی زیبا پیدا کنید و با نوردهی طولانی عکس هایی بگیرید که همه فکر کنن با دوربین حرفه ای این عکس ها گرفته شده.

 

در اینستاگرام ، مطالبی وجود داره که در سایت نیست

ارسال دیدگاه ارزشمند شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.