ساخت تصاویر هالیوودی با فتوشاپ در ۵ قدم

در این آموزش یاد میگیرید با فتوشاپ کاری کنید که تصاویر معمولی شما ، حرفه‌ای به نظر برسند.

0 1,994

توی این آموزش قراره به شما یاد بدم تا در 5 قدم ، یک عکس معمولی رو با نرم افزار فتوشاپ به یک عکس هالیوودی زیبا و چشمگیر تبدیل کنید . شاید برای شما سوال پیش بیاد که “چرا عکس های من خیلی معمولی هست؟” چرا عکس هایی که از فیلم ها می‌بینم اینقدر زیبا و چشم نوازه ؟ و کلی سوال دیگه . من در این آموزش فتوشاپ به شما روشی خیلی سریع رو یاد میدم که بتونید عکس های خودتون رو خیلی زیبا تر از قبل کنید و توی شبکه ها اجتماعی اونها رو به اشتراک بذارید. این 5 قدم به این صورت هست :

ادیت هالیوودی آموزش فتوشاپ ترفند فتوشاپ
عکس خام . این عکس نمی‌تونه توجه کسی رو به خودش جلب کنه


1 زیاد کردن saturation

عکس هایی با رنگ تخت (flat) کسی رو تحت تاثیر قرار نمیده . پس برای قدم اول باید رنگ های عکس خودمون رو چشم نواز تر کنیم . برای این کار در نرم افزار فتوشاپ و در قسمت Layers روی دکمه‌ی Adjustment Layer کلیک کنید و از گزینه هایی که براتون باز شده Hue/Saturation رو انتخاب کنید . حالا اسلایدر Saturation رو به اندازه‌ی مناسب به سمت راست حرکت بدید . (منظور از اندازه‌ی مناسب ، مقداری هست که به چشم شما زیبا بیاد .کاملا بستگی به سلیقه‌ی شما داره)

Saturation فتوشاپ آموزش فتوشاپ ترفند فتوشاپ
مقدار Saturation رو زیاد کنید تا عکس جلوه‌ی بیشتری داشته باشه


2 افزایش شارپنس عکس 

همه میدونیم که فتوشاپ ابزارهای زیادی برای زیاد کردن شارپنس (sharpness) عکس داره . اما یکی از بهترین اونها که من خودم همیشه ازش استفاده میکنم و خیلی هم ازش راضی هستم ، فیلتر High Pass هست . برای این مرحله ، ابتدا لایه رو Duplicate کنید (دو تاش کنید) و حالا از مسیر زیر ، فیلتر High Pass رو انتخاب کنید :
select Filter>Other>High Pass
توی پنجره ای که باز میشه مقدار Radius رو روی عدد 9 قرار بدید و OK رو بزنید . در این لحظه عکس ، یه حالت خیلی بدی شده . میدونم . کار هنوز تموم نشده . حالا باید Blending Mode این لایه رو روی Overlay تنظیم کنید و در نهایت تمام لایه ها رو باهم ترکیب کنید تا فقط یک لایه بمونه .

فیلتر High Pass های پس آموزش فتوشاپ ترفند فتوشاپ
فیلتر High Pass یکی از بهترین ابزارها برای افزایش شارپنس عکس هست


3 اضافه کردن نوار های سیاه

اول مقاله گفتم قراره یک عکس هالیودی درست کنیم. پس اگه اهل دیدن فیلم باشید می‌دونید که نسبت تصویر توی بیشتر فیلم های هالیودی عدد 2.39:1 هست که به نسبت آنامورفیک معروفه . (چیزایی که گفتم مطالب تخصصی فیلمبرداری بود . توی این پست داریم در مورد ادیت عکس حرف میزنیم . پس اگه متوجهش نشدید مهم نیست . بیشتر جنبه‌ی اطلاعات عمومی داشت) . پس برای اینکه عکس ما حالت هالیوودی به خودش بگیره باید دو تا نوار سیاه در بالا و پایین عکس قرار بدیم . البته اختیاری هست . هر طور دوست دارید عمل کنید .

با اسکات کلبی یکی از برترین مدرسین فتوشاپ در جهان آشنا شوید

برای این کار : در پنل لایه ها یک لایه ی جدید باز میکنیم . وقتی لایه‌ی جدید باز میشه . به طور خودکار انتخاب هم شده . حالا با ابزار Rectangular Marquee یک نوار مستطيلی شکل در بالای عکس می‌کشیم . سپس ابزار Brush رو انتخاب می‌کنیم . مطمئن میشیم که رنگ سیاه انتخاب شده و سپس داخل این مستطيل رو کاملا سیاه میکنیم. حالا این نوار سیاه رو Duplicate میکنیم و در نهایت کل لایه ها رو از مسیر زیر با هم ترکیب میکنیم:
Layer>Merge Layers

نسبت تصویرفیلم هالییودی آموزش فتوشاپ نسبت آنامورفیک
اضافه کردن نوار های سیاه در بالا و پاین عکس ، حال و هوای فیلم های پرخرج هالیوودی رو به عکس میده .


4 اضافه کردن vignette

افکت vignette افکتی هست که دور عکس رو تیره تر میکنه و مرکز عکس روشن میمونه تا توجه مخاطب به مرکز تصویر جلب بشه . افکت vignetting (به فارسی: وینیِتینگ) رو حتما بارها رو بارها استفاده کردید . چون توی هر گوشی و نرم افزاری موجوده . حالا برای هالیوددی تر شدن این عکس باید کمی بهش vignetting بدیم .

برای اینکه از Adjustment Layer دوباره Hue/Saturation رو انتخاب می‌کنیم. اما این بار اسلایدر Lightness رو به سمت چپ می‌کشیم . عکس تیره میشه . حالا Brush سیاه رو انتخاب میکنیم ؛ اندازه‌ی اون رو بزرگ می‌کنیم و روی قسمت های مرکزی عکس می‌کشیم . کناره‌ی ها عکس رو بیخیال میشیم تا افکت vignetting  ایجاد بشه .

vignetting افکت آموزش فتوشاپ ترفند فتوشاپ
با افکت vignetting توجه مخاطب رو به قسمت های مرکزی تصویر جلب کنید

5 اضافه کردن flare

همیشه این جمله رو از من شنیدید که 90 درصد عکاسی نورپردازی هست . اگه واقعا به یک چیز باور داشته باشم ، همین جمله هست . توی این مرحله قصد داریم یکم flare خورشید رو به عکس اضافه کنیم تا بیشتر از قبل ظاهر هالیوودی به خودش بگیره .

90 درصد عکس نورپردازی هست

برای این کار ، از قسمت بالای فتوشاپ روی Filter کلیک کنید . بیاید پایین منو تا برسید به Render و حالا Lens Flare رو انتخاب کنید . از پنجره ای که باز میشه طبق سلیقه‌ی خودتون ، Flare مناسب با عکستون رو بسازید و در نهایت روی OK کلیک کنید .

Lens Flare در فتوشاپ آموزش ترفند فتوشاپ
اضافه کردن Flare به عکس ، حال و هوای هالیودی تری بهش میده

تبریک ! عکس آماده هست  . حالا می‌تونید اون رو هر جا که دوست داشتید به اشتراک بذارید

آموزش ادیت هالیوودی آموزش فتوشاپ
عکس نهایی . این عکس خیلی به تصاویر هالیوودی نزدیک تر هست

ارسال دیدگاه ارزشمند شما

توجه : نوشتن نام و ایمیل کاملا اختیاری هست. می‌تونید فقط نظر خودتون رو بنویسید.

لیست علاقه مندی ها 0