رضاصاد
یک پله حرفه‌ای تر

روتوش چشم در فتوشاپ به صورت طبیعی + فیلم رایگان

جوری چشم ها رو در فتوشاپ ادیت کنید که کسی شک نکنه واقعی نیست .

0 1,146
روتوش و ادیت چشم‌ها در فتوشاپ به صورت طبیعی

می‌دونید یکی از مهم‌ترین قسمت های روتوش در هر عکس روتوش چشم ها هست ؟ ادیت و روشن تر کردن چشم ها در عکس های پرتره رمز موفقیت یک عکاسی پرتره‌ی حرفه‌ای هست . این فیلم آموزشی در کانال یوتیوب دنی دایموند ، عکاس و ریتاچر (روتوش گر) آمریکایی قرار داده شده . دنی دایموند به خاطر سبک خاصی که در ادیت عکس‌های پرتره داره خیلی معروف هست . این آموزش به صورت رایگان برای شما قرار داده شده تا روتوش چشم در فتوشاپ رو به صورت حرفه ای انجام بدید.

آموزش رتوش در فتوشاپ دنی دایموند
روتوش و ادیت چشم‌ها در فتوشاپ به صورت طبیعی

مشاهده‌ی فیلم آموزش روتوش و روشن کردن چشم‌ها در عکس به صورت طبیعی

فیلم زیر در کانال آپارات من آپلود شده . اونجا کلی فیلم آموزشی عالی هست که می‌تونید ببینید و مهارت های عکاسی و ادیت خودتون رو زیاد کنید .

ادیت چشم ها در عکس‌های پرتره رمز موفقیت یک عکاسی خوب هست.

روتوش چشم در فتوشاپ به سبک دنی دایموند

احتمال میدیم این مقالات هم براتون مفید باشه:

دنی دایموند یکی از معروف ترین عکاس های آمریکایی در سبک خودش هست . دنی بیشتر به خاطر ادیت هایی که روی عکساش میکنه معروف شده . به صورتی که عکاس نهایی یه چیزی بین عکاس طبیعی و واقع گرا و عکس فانتزی و ساختگی هست .

خود من که به شخصه خیلی از این سبک ادیت خوشم میاد و سعی میکنم توی بعضی از کارهام از این سبک تقلید کنم. از جمله وقتی نوبت به روتوش چشم در فتوشاپ میرسه ، سعی کنم حتما روشی که دنی دایموند گفته رو اجرا کنم.

روش دنی دایموند برای روتوش چشم در فتوشاپ

دنی از یک روش علمی و کاملا منطبق بر فیزیک برای برق انداختن چشم در فتوشاپ استفاده میکنه . به این صورت که در دنیای طبیعی وقتی از کسی عکس میگیریم ، نور از یک سمت به چشم وارد میشه و از سمت دیگه خارج . پس کاملا طبیعی خواهد بود اگه محل ورود و خروج نور از چشم ، روشن تر از سایر نواحی دیده بشه.

این دقیقا روشی هست که دنی دایموند روتوش چشم در فتوشاپ رو انجام میده . کاری که میکنه که با توجه به محل ورود و خروج نور از چشم ، اون دو قسمت رو روشن تر میکنه ؛ و این باعث میشه چشم ها زیباتر دیده بشن و در عین حال ، حالت طبیعی خودشون رو از دست ندن.

دنی دایموند در فیلم به این اشاره میکنه که اگر تمام قسمت های عنبیه چشم رو روشن تر کنیم ؛ عکس حالت طبیعی خودش رو از دست خواهد داد . این اشتباهی هست که بعضی از ریتاچر ها انجام میدن و عکس های خوبی رو نمی‌تونن بسازن. اما فقط با رعایت همین نکته‌ خیلی ساده ، عکس های شما یک پله حرفه ای تر خواهد شد.

 

 

خیلی چیزها رو واقعا نمیشه توی سایت گفت

ارسال دیدگاه ارزشمند شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.