روتوش چشم در فتوشاپ به صورت طبیعی + فیلم رایگان

جوری چشم ها رو در فتوشاپ ادیت کنید که کسی شک نکنه واقعی نیست .

0 1,844

می‌دونید یکی از مهم‌ترین قسمت های روتوش در هر عکس روتوش چشم ها هست ؟ ادیت و روشن تر کردن چشم ها در عکس های پرتره رمز موفقیت یک عکاسی پرتره‌ی حرفه‌ای هست . این فیلم آموزشی در کانال یوتیوب دنی دایموند ، عکاس و ریتاچر (روتوش گر) آمریکایی قرار داده شده . دنی دایموند به خاطر سبک خاصی که در ادیت عکس‌های پرتره داره خیلی معروف هست . این آموزش به صورت رایگان برای شما قرار داده شده تا روتوش چشم در فتوشاپ رو به صورت حرفه ای انجام بدید.

مشاهده‌ی فیلم آموزش روتوش و روشن کردن چشم‌ها در عکس به صورت طبیعی

فیلم زیر در کانال آپارات من آپلود شده . اونجا کلی فیلم آموزشی عالی هست که می‌تونید ببینید و مهارت های عکاسی و ادیت خودتون رو زیاد کنید .

 

ادیت چشم ها در عکس‌های پرتره رمز موفقیت یک عکاسی خوب هست.

روتوش چشم در فتوشاپ به سبک دنی دایموند

دنی دایموند یکی از معروف ترین عکاس های آمریکایی در سبک خودش هست . دنی بیشتر به خاطر ادیت هایی که روی عکساش میکنه معروف شده . به صورتی که عکاس نهایی یه چیزی بین عکاس طبیعی و واقع گرا و عکس فانتزی و ساختگی هست .

خود من که به شخصه خیلی از این سبک ادیت خوشم میاد و سعی میکنم توی بعضی از کارهام از این سبک تقلید کنم. از جمله وقتی نوبت به روتوش چشم در فتوشاپ میرسه ، سعی کنم حتما روشی که دنی دایموند گفته رو اجرا کنم.

روش دنی دایموند برای روتوش چشم در فتوشاپ

دنی از یک روش علمی و کاملا منطبق بر فیزیک برای برق انداختن چشم در فتوشاپ استفاده میکنه . به این صورت که در دنیای طبیعی وقتی از کسی عکس میگیریم ، نور از یک سمت به چشم وارد میشه و از سمت دیگه خارج . پس کاملا طبیعی خواهد بود اگه محل ورود و خروج نور از چشم ، روشن تر از سایر نواحی دیده بشه.

این دقیقا روشی هست که دنی دایموند روتوش چشم در فتوشاپ رو انجام میده . کاری که میکنه که با توجه به محل ورود و خروج نور از چشم ، اون دو قسمت رو روشن تر میکنه ؛ و این باعث میشه چشم ها زیباتر دیده بشن و در عین حال ، حالت طبیعی خودشون رو از دست ندن.

آموزش رتوش در فتوشاپ دنی دایموند
روتوش و ادیت چشم‌ها در فتوشاپ به صورت طبیعی

دنی دایموند در فیلم به این اشاره میکنه که اگر تمام قسمت های عنبیه چشم رو روشن تر کنیم ؛ عکس حالت طبیعی خودش رو از دست خواهد داد . این اشتباهی هست که بعضی از ریتاچر ها انجام میدن و عکس های خوبی رو نمی‌تونن بسازن. اما فقط با رعایت همین نکته‌ خیلی ساده ، عکس های شما یک پله حرفه ای تر خواهد شد.

ارسال دیدگاه ارزشمند شما

توجه : نوشتن نام و ایمیل کاملا اختیاری هست. می‌تونید فقط نظر خودتون رو بنویسید.