سود ۸.۷ میلیارد دلاری بازار موسیقی آمریکا در سال ۲۰۱۷

0 862

بازار موسیقی آمریکا در سال گذشته رشد قابل ملاحظه ای داشته و در مجموع مبلغی در حدود ۱.۲ میلیارد دلار فروش موسیقی داشته که در مقایسه با سال ۲۰۱۶ که حدود ۷۸۷ میلیون دلار بوده، افزایش چشمگیری رو شاهد هستیم.

آمار سود بازار موسیقی آمریکا

بر اساس آمار منتشر شده توسط انجمن صنعت موسیقی آمریکا، بر اساس قوانین فروش عمده، این مبلغ در میان شرکت های توزیع کننده و هنرمندان حدود ۱۲.۶٪ نسب به سال پیش افزایش داشته.

سرویس‌های آنلاین

علت این پیشرفت در صنعت موسیقی به صورت حتم وجود سرویس های آنلاین پخش موسیقی از جمله آیتیونز و اسپاتیفای هستش که به تنهای ۵.۷ میلیارد دلار درآمد داشتند که حدود ۴۳٪ نسبت به سال گذشته بیشتره ! و دلیل قانع کننده ای هست که ۶۵٪ از بازار موسیقی آمریکا رو تحت تسلط خودشون دارن.

جمع مبالغ پرداختی مشترکین استفاده از سرویس های پخش موسیقی آنلاین نظیر Spotify بالغ بر ۳۵.۳ میلیون دلار به صورت میانگین در امسال بوده و به عبارتی ۵۶٪ افزایش داشتند و نسبت به سال پیش، ۱۲.۶ میلیون کاربر جدید به این سرویس ها ملحق شدند که جمعاً ۲۲.۷ میلیون نفر مشترکین این سرویس ها شدند.

سرویس‌های تبلیغاتی

سرویس های تحت حمایت تبلیغاتی، مانند YouTube و بخش رایگان Spotify رشد بسیار خوبی رو تجربه کردند. بطوریکه با ۳۴.۶٪ افزایش یا به عبارت دیگه ۶۵۸.۶ میلیون دلار تونستند درآمد خوبی رو تجربه کنند.

افت سرویس‌های دانلود موسیقی

احتمال میدیم این مطالب هم براتون مفید باشه:

بازار کار موسیقی درآمد آموزش موسیقی
اما در همین راستا سرویس های دانلود موسیقی افتی رو تجربه کردند که شاید قابل پیش بینی بود. چیزی نزدیک به ۲۴.۷٪ افت یا ۱.۳ میلیارد دلار.
ریاست انجمن انجمن صنعت موسیقی آمریکا، کری شرمن، نسبت به نتایج امسال ابراز رضایت کرد اما در همین حال به دلیل دغدغه ی بوجود اومدن یک بازار آشفته و تحریف شده، تاکید زیادی برای برنامه ریزی روی آینده ی موسیقی داشت.

شرمن اعلام کرد: “ ما برای پیشرفتی که تا امروز داشتیم خیلی خوشحالیم اما باید تمام این اعداد و ارقام در شرایط خاص قرار بگیرن. با توجه به رشدی که در ۲ سال اخیر داشتیم باز هم تنها به ۶۰٪ اوج موفقیت که حدود ۱۰ سال پیش داشتیم، رسیدیم و اون هم بخاطر در نظر نگرفتن تورم اتفاق افتاده. اما اشتباه نکنید، کلی کار مونده که باید برای یک رشد پایدار و طولانی باید انجام داده بشن.

به هزاران دلیل رشد هدف ماست …

رشد ، به هزاران دلیل، هدف ماست چراکه در نتیجه ی رشد سرمایه گذاری بیشتری روی هنرمندان و موسیقی خواهد شد.
با این حال، ما به فعالیت خودمون در همین بازار ادامه خواهیم داد و با اینکه در حق و حقوق و بررسی آنها مشکلاتی هست که مانع سرمایه گذاری های کلان توی بازار و در نتیجه محروم شدن بسیاری از هنرمندان میشه، به کارمون ادامه میدیم.”

او در ادامه گفت: “ متاسفانه در زمینه ی اجرا همچنان نا عدالتی هایی میشه که باعث شکاف در ارزش های موسیقیایی میشه و ممکنه عواقب جدی در بر داشته باشه که بارها توسط مراجع آکادمیک راجع به اونها صحبت شده.”

اما بازار ایران ..

بازار کار موسیقی درآمد آموزش موسیقی
سود موسیقی در ایران به هیچ عنوان قابل مقایسه با آمریکا نیست

در آخر با توجه به شناخت شخصی شما مخاطب عزیز، به نظرتون اگر در بازار موسیقی آمریکا وضعیت براشون اونقدرها هم ایده آل نیست، بازار موسیقی ایران چطور بازاریه؟ شرح با خود شما…

ارسال دیدگاه ارزشمند شما

توجه : نوشتن نام و ایمیل کاملا اختیاری هست. می‌تونید فقط نظر خودتون رو بنویسید.

لیست علاقه مندی ها 0