رضاصاد
یک پله حرفه‌ای تر

انتخاب خودکار – امکان جدید فتوشاپ CC 2018

0 1,300
معرفی امکان "انتخاب هوشمند" در فتوشاپ cc 2018

خبر دارید ورژن جدید فتوشاپ منتشر شد ؟ دقیقا دو سه روز قبل از تاریخ نوشتن این مقاله ، ورژن جدید محبوب ترین نرم افزار ویرایش عکس دنیا ، یعنی ادوبی فتوشاپ منتشر شد . Adobe Photoshop CC 2018 نسبت به ورژن قبلی خودش امکانات جدیدتری داره که واقعا ارزش آپدیت کردن رو خواهد داشت . در این مقاله یکی از مهم‌ترین این امکانات رو با هم بررسی می‌کنیم . 

فتوشاپ cc 2018 امکانات جدید
معرفی امکان “انتخاب هوشمند” در فتوشاپ cc 2018

امکانات جدید فتوشاپ

همونطور که گفتم این امکانات ارزش آپدیت کردن نرم‌افزار رو داره . کاری که خود من همین چند ساعت پیش انجام دادم .  من هنوز با تمام امکانات جدید این ورژن از فتوشاپ کار نکردم . اما یکی از امکاناتش که خیلی به کار میاد رو در موردش با هم صحبت میکنیم . در مقاله‌های دیگه‌ ، سایر امکانات  رو هم بررسی خواهیم کرد

انتخاب سوژه‌ی هوشمند (Select Subject)

شاید مهم‌ترین پیشرفتی که این ورژن فتوشاپ داشته همین قسمت باشه . اگه از یک گرافیست بپرسین با کدوم قسمت از کار کردن با فتوشاپ بیشتر مشکل داره و ازش وقت می‌بره ، شاید بهتون بگه select کردن سوژه  . (برای کسانی که با این کار آشنا نیستن باید بگم که select کردن سوژه یعنی مثلا شما عکس یک شخص رو از بک‌گراندش جدا کنید)  . با ویژگی جدید انتخاب هوشمند فتوشاپ ، کابوس ما برای دور بُری کردن سوژه ها تقریبا تموم میشه.

فتوشاپ cc 2018 امکانات جدید
ادوبی فتوشاپ CC 2018 امکانات جدید بسیار زیادی داره

چرا میگم تقریبا ؟ چون این ابزار تا حدودی کار ما رو راه میندازه و به صورت کامل و بی‌نقص نمی‌تونه سوژه ها رو تشخیص بده . برای همین می‌تونیم به عنوان شروع کار روش حساب کنیم . باهاش سوژه رو select کنیم و سپس ایرادات رو به صورت دستی اصلاح کنیم . فیلم زیر رو ببینید . این فیلم توسط دوست و استاد من تونی نورثروپ ضبط شده . توی این فیلم تونی این ابزار جدید فتوشاپ رو بررسی می‌کنه و به ما نشون میده تا چه حد این ابزار قابل اطمینان هست.

اگر این فیلم رو دیدید ، حتما فیلم آموزشی حذف بک گراند عکس در فتوشاپ به صورت خودکار رو هم مشاهده کنید . یکی از آموزش های اختصاصی خودم هست.

انتخاب هوشمند بی‌نقص و کامل نیست ؛ اما برای شروع ، در زمان ما صرفه‌جویی خواهد کرد.

 

در اینستاگرام ، مطالبی وجود داره که در سایت نیست

ارسال دیدگاه ارزشمند شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.